Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 6 czerwca 2017

Tajemnica zamku - Krystyna Mirek

Tytuł : Tajemnica zamku 
Autor : Krystyna Mirek 
Cykl : Saga rodu Cantendorf
Tom :  1
Wydawnictwo : Edipresse Książki
Data wydania : 02.02.2017
Liczba stron ; 356
Egzemplarz : recenzencki 

" Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.
Na zamku Cantendorf w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien spore poruszenie. Strach o życie miesza się z ochotą na wielki majątek.

Rodzina Kate Milton stoi na progu bankructwa. Aby uratować sytuację, jej rodzice opracowują ryzykowny plan.

Tymczasem wśród tej zawieruchy niespodzianie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić?

To powieść o sile kobiecej więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne. "

 Tajemnica zamku  to pierwszy tom nowej sagi autorstwa Pani Krystyny Mirek. Jest to powieść z gatunku romansu historycznego, czyli coś, co ja naprawdę bardzo lubię. W książce mamy dużo tajemnic, wiele rodzinnych więzi oraz miłość, czyli coś, co w romansach jest najważniejsze. Pani Krystyna naprawdę mocno mnie zaskoczyła i muszę powiedzieć, że mam ochotę na więcej jej książek. 

(...) prawdziwa miłość to potężna energia. Dobrze pokierowana może bardzo dużo zdziałać.

XIX wieczna Anglia, to wtedy rozgrywa się historia, którą przedstawia nam Katarzyna Mirek. Piękny zamek, który ma nad sobą straszną klątwę. Bowiem dziedzic zamku chowa już swoją czwartą żonę i do tej pory nie ma dziedzica. Dlatego też wiadomo, że hrabia będzie szukał dla siebie kolejnej żony. Jednak okoliczni mieszkańcy nie są chętni, aby oddać swoje córki. Gdy Aleksander poznaje,Kate od razu dziewiętnastoletnia dziewczyna wpada mu w oko. Teraz pozostaje tylko czekać, kiedy młoda piękna kobieta skradnie serce hrabiego. Czy będzie to łatwe ? Nie sądzę, ale sami przeczytajcie i sprawdźcie jakie losy czekają tę dwójkę.

Ból bywa zbawienny. Ostrzega, daje siłę. Przyzwyczajaj się. Nie padniesz potem z powodu pierwszej trudności na drodze.

Uwielbiam romans historyczny. Dlatego, jeśli szukacie książki, która oderwie was od rzeczywistości to „ Tajemnica Zamku „ jest idealna dla was. Dlatego, jeśli chcecie poznać historię Aleksandra, który naprawdę jest człowiekiem samotnym, nie pozostaje nic innego jak tylko czytać i pokochać historię wykreowaną przez Mirek. Ja gorąco polecam tę serię i już niedługo recenzja drugiego tomu serii.


Mało co na tym świecie ma tak wielką siłę, jak zgrana żeńska grupa.(...) Od stuleci kobiety przekazują sobie wiedzę o życiu. Czasem łańcuch się przerywa i jakaś dziewczyna zostaje sama. Jej mama nie odrobiła lekcji i nie wie, jak jej pomóc.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz