Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 3 marca 2015

PRZEDPREMIEROWO : Althea & Oliver - Cristina Moracho

Tytuł : Althea & Oliver
Tytuł oryginalny : Althea & Oliver
Autor : Cristina Moracho
Data wydania : 4 marca 2015
Wydawnictwo : Feeria Young
Liczba stron : 400
Cena z okładki : 34,90

Althea i Oliver byli najlepszymi przyjaciółmi, nierozłącznymi niemal od przedszkola. Jednak w liceum Althea nagle uświadamia sobie, że to, co czuje do Olivera, wykracza poza przyjaźń. Oliver chce tylko, żeby ich życie wyglądało tak jak zawsze, ale gdy po raz kolejny budzi się rano i nie pamięta nic z minionych tygodni, nie może zaprzeczyć, że dzieje się z nim coś złego. Cierpi na zespół Kleinego-Levina, zwany syndromem śpiącej królewny.

Losy zaprowadzą ich oboje z dachów rodzinnych domów, zakrapianych alkoholem imprez i festynów w ich małym miasteczku do wielkomiejskich szpitali, przepełnionych ulic i squatów Nowego Jorku. Wszytko to w cieniu choroby, której nazwa brzmi jak z bajki, ale z bajką nie ma nic wspólnego.

Akcja powieści rozgrywa się w najlepszych czasach kultury DIY, zinów i taśm magnetofonowych - połowie lat 90.

Punktowa, dojrzała i bardzo prawdziwa opowieść o tożsamości, dorastaniu, przyjaźni, miłości i o tym, czemu czasem tak wspaniale jest podejmować złe decyzje.

Książka bardzo mi się spodobała , nie jest w niej wszystko takie oczywiste jakie byśmy chcieli. Trzeba czytać między wierszami i interpretować nie całkiem dosłownie pewne wątki w książce.

Myślę , że książka jest nieco podobna to Gwiazd naszych wina. Dla niektórych ta historia może być już nudna monotonna. Na początku książka w ogóle mnie nie zachwyciła. Pomyślałam , że to kolejna książka o chorobie , miłości . Nic bardziej mylnego... Jeśli jesteście ciekawi co kryje w sobie ta książka to zapraszam serdecznie do przeczytania ;)

Za możliwość przeczytania Dziękuje !1 komentarz:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej książki, ostatnio spotykam wiele jej recenzji, które mnie jeszcze bardziej kuszą!

    OdpowiedzUsuń