Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 25 lutego 2015

Chłopiec i pies - Wendy Holden

Przepraszam że recenzja ukazuje się dopiero teraz a nie w dzień premiery ale niestety przeprowadzka i wszystko wyleciało mi z głowy.

Tytuł : Chłopiec i pies
Tytuł oryginalny : Haatchi and Little B
Autor : Wendy Holden
Data wydania : 19 luyego 2015
Wydawnictwo : Amber
Liczba stron : 224
Cena z okładki : 34,80

" Jeden jest ciężko chory. Drugi stracił łapę. Razem odzyskali sens i radość życia.

Styczniowej nocy 2012 roku pięciomiesięczny owczarek anatolijski został przywiązany do torów kolejowych. Maszynista dostrzegł psa o kilka chwil za późno…

Jednak szczeniak cudem przeżył, choć weterynarzom nie udało się uratować tylnej łapy. Na apel na Facebooku odpowiedzieli Colleen Drummond i Will Howkins. I tak Haatchi zamieszkał w ich domu.

Colleen i Will razem wychowują syna Willa – ośmioletniego Owena. Chłopiec cierpi na rzadką genetyczną chorobę, która powoduje ciągłe napięcie mięśni, ból, zniekształca twarz i ciało. Sprawiła, że Owen był zamknięty w sobie i bardzo samotny. Ale kiedy pojawił się Haatchi, od razu pokochał okaleczonego, cudem uratowanego psa. A Haatchi, jak się okazało potem, miał uratować jego...

Mały chłopiec i wielki pies. Niezwykli przyjaciele, którzy kochają się bezwarunkowo. Mimo cierpienia, radośni, pełni życia, otoczeni mnóstwem serdecznych ludzi poruszonych ich historią: ludzkiej dobroci i psiego hartu ducha. "


Po przeczytaniu tej książki długo musiałam pozbierać myśli , i któż wie może i lepiej że recenzja pojawia się teraz a nie w dzień recenzji. Wtedy byłam pełna emocji , pewnie nadal jestem bo jak przypomnę sobie tą książkę to nie potrafię powstrzymać łez płynących po moim policzku.

Książka poruszy każde serce nawet te z kamienia. Piękna historia małego chłopca i psa pokazuje że przyjaźń i miłość pomiędzy ludźmi a zwierzętami naprawdę istnieje ;)

A wy czytaliście tą książkę ? Co o niej sądzicie ? 

1 komentarz:

  1. Bardzo wzruszająca i prawdziwa historia, bardzo takie lubię, lecz niestety jeszcze nie czytałam tej książki

    OdpowiedzUsuń