Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 22 października 2019

Zły król - Holly Black

Tytuł: Zły król
Tytuł oryginalny: The Wicked King
Autor: Holly Black
Cykl: Okrutny książę
Tom: 2
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 27.02.2019
Liczba stron: 400
Egzemplarz: recenzencki

"Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść, ale to dopiero początek... Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja – ale tak, to był dopiero początek."

Kiedy skończyłam czytać “Okrutnego księcia” nie było mowy, abym nie sięgnęła po drugi tom, czyli “Złego króla”. To jak Holly Black zakończyła pierwszy tom, to był jeden wielki szok, dlatego cieszę się, że miałam w domu już kolejny i nie musiałam czekać na wydanie go przez wydawnictwo. Jednak, gdy przeczytałam “Złego króla” to od nowa końcówka mnie rozwaliła na kawałki i nie mogę doczekać się zakończenia tej historii, bo coś czuje, że będzie bardzo dobre.

Jude Duarte, zrealizowała swój plan i osadziła na tronie Cardana – jednak nie jest to do końca takie oczywiste, ponieważ książę, zawarł z Jude porozumienie i oddał się w jej ręce dokładnie na rok i jeden dzień. Po tym czasie magia przestanie działać i Jude nie będzie miała wpływu na Króla. Śmiertelniczka jednak wie, że musi zrobić wszystko, aby zjednać sobie Cardana, ponieważ Dąb nie jest jeszcze gotowy, aby objąć stanowisko Królewskie. Nie są to jednak, jedyne problemy, ponieważ królowa podmorskiego królestwa postanawia zerwać sojusz i pragnie wojny z Elfhame.

“Zły król” to jeszcze lepsza książka niż pierwszy tom. Tam mamy dużo wprowadzenia w nowy świat, tutaj książka od pierwszych stron przesiąknięta jest akcją. Książkę czytałam w kiepskim czasie, ponieważ zaczęła mi się szkoła, i czytałam wieczorami, ale udało mi się skończyć ją w kilka dni. Strony same uciekały mi przez palce i nawet nie wiem, kiedy a doszłam do ostatnich rozdziałów. No i tutaj dopiero się zaczyna. To, co stało się na końcu, przeszło moje oczekiwania. Holly umie świetnie kreować postacie i nawet ja nie byłam, w stanie przewidzieć zakończenia, choć bardzo często, mi się to zdarza. Jak najbardziej polecam wam poznać tę historię i z niecierpliwością czekam, na trzeci tom serii. Mam nadzieje, że na początku 2020 już się doczekamy premiery.

"Przywykniesz do tego brzemienia - pouczał ja Madok. Musisz mieć dość siły, by zadawać cios za ciosem, cios za ciosem, nie poddając się znużeniu. To pierwsza rzecz, jakiej musisz się nauczyć - jak wykrzesać z siebie tę siłę. Będziesz przy tym cierpieć. Ale ból daje siłę."


24 komentarze:

 1. Mimo świetlnej recenzji, to nie moja bajka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, była lepsza niż pierwsza część, ale mimo wszystko ten cykl mnie aż tak nie urzeka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie potrafię się przekonać do przeczytania tej serii, może poczekam aż będzie wydana w całości :) Póki co mnie do niej nie ciągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam to oczekiwanie na kolejny tom :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat musiałabym rozpocząć przygodę od początku aby zrozumieć całość :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Okrutny książe mi się podobał, ale gdyby nie to zakończenie, to chyba nie na tyle, żeby jak najszybciej chcieć sięgnąć po kolejny tom. Ale zakończenie tak mnie zaskoczyło, że niedługo muszę wreszcie zamówić Złego króla :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo osób czyta tę książkę. Do mnie ona nie mówi, ale to nie mój gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli będę miała możliwość przeczytania tej książki, jak i całej serii, to na pewno z niej skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta książka również mnie bardzo się podobała i czekam na trzeci tom w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 10. Z ciekawości sięgnę po pierwszy tom, ale to raczej dopiero w przyszłym roku, bo chcę się przekonać jaki styl prezentuje ta autorka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Po tę serię sięgnę na pewno, jednak nie wiem, kiedy uda mi się to zrobić. Również zastanawiam się, pod jakim tytułem wydawnictwo wyda trzecią część.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przede mną nadal pierwszy tom. Tyle tych książek, a tak mało czasu. :(

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam taką fantastykę! Również niecierpliwie czekam na kolejny tom :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeszcze nie czytałam tej serii, ale mam w planach

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałam kiedyś przeczytać oba tomy, ale w końcu zapomniałam o nich :D A teraz jakoś mnie do nich nie ciągnie...

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam ją w planach, a oczekiwanie na to mnie dobija D: Chciałabym ją hurtem przeczytać, żeby nie zapomnieć fabuły :(

  OdpowiedzUsuń
 17. Dlatego ja zawsze najpierw zbieram całą serię, a potem dopiero siadam do czytania całości od razu. :D Inaczej bym rozniosła chałupę z niecierpliwości. :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Niedługo pewnie sięgnę po pierwszą część, więc i tę kiedyś przeczytam. Szkoda tylko, że trzeciego tomu jeszcze nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie znam tej serii, ale okładki są mega przyciągające. Musze sobie zapisać tę serię na listę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Też byłam zadowolona z ddrugiego tomu. Nie mogę się doczekać ostagbuego tomu. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobrze wiedzieć, że drugi tom jest lepszy od poprzedniego. Uspokoję tym samym koleżankę, która ma na niego ochoty, ale pozostał jej lekki niesmak po wcześniejszej części.

  OdpowiedzUsuń
 22. Poczekam na trzeci tom i zabieram się za czytanie! Naczytałam się tyle pozytywnych opinii, że nie mogę odpuścić sobie tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Cieszę się, że tym razem książka była dobra i uchroniła się przed przekleństwem drugiego tomu :P Często jest tak, że to drugi tom jest najgorszy.

  OdpowiedzUsuń