Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 22 maja 2015

Przeznaczenie bohaterów - Morgan Rice

Tytuł : Przeznaczenie bohaterów
Tytuł oryginalny : A Quest of Heroes
Autor : Morgan Rice
Seria : Krąg czarnoksiężnika
Tom : 1
Data wydania :18 marca 2015
Wydawnictwo : Feeria Young
Liczba Stron : 352
Cena z okładki : 34,90


"Przeznaczenie bohaterów" to historia chłopca dorastającego na peryferiach Królestwa Kręgu. Najmłodszy z czterech braci, znienawidzony przez nich i przez ojca Thorgrin czuje, że różni się od innych mieszkańców wioski. Marzy o tym, by zostać wielkim wojownikiem i dołączyć do Srebrnej Gwardii, elitarnego oddziału, chroniącego Królestwo przed tym, co kryje się po drugiej stronie kanionu. Pewnego dnia w lesie nieopodal swojej wioski spotyka najpotężniejszego druida w królestwie. Rozmowa z nim, pełna zagadek i niedopowiedzeń, powoduje, że wyrusza w podróż, zdecydowany walczyć o swoje przeznaczenie. A to zmieni jego życie na zawsze…

Pierwszy tom bestsellerowej sagi fantasy "Krąg czarnoksiężnika", w którym odzywają się echa twórczości najlepszych autorów gatunku: J. K. Rowling, George’a RR Martina, Ricka Riordana, Christophera Paoliniego i J. R R. Tolkiena. Zanurzcie się w historię pełną magii i intryg politycznych, rycerzy i smoków, przyjaźni i miłości. Poznajcie opowieść o dorastaniu, honorze i odwadze, losie i przeznaczeniu, ale także o złamanych sercach, zawodach, ambicji i zdradzie. Niezapomniana saga dla czytelników w każdym wieku." 


Książkę przeczytałam już jakiś czas temu , niestety nigdy nie miałam czasu na napisanie recenzji. Książka otwiera przed nami drzwi do świata magii. Pierwszy tom nie wprowadza nas całkowicie w ten świat , pokazuje nam tylko cząstkę przedstawia nam tylko kawałek życia bohaterów. 

Thor główny bohater książki ma jedno największe marzenie , dostać się do Legionu Królewskiego , grupy które gotowe są walczyć za króla. Thor niestety nie może spełnić swojego marzenia.  Ma dopiero 14 lat i do Legionu przyjmują tylko jego starszych braci. 

Książka bardzo przypadła mi do gustu , czekam z niecierpliwością na drugi tom... a wiem że jest ich sporo także już nie mogę się doczekać , zobaczymy czy nie zawiodę się na czytaniu dalej. 


3 komentarze:

 1. Nie wiem, czy znajdę czas na kolejny cykl. Nie ukrywam jednak, że jest interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowała mnie ta książka. Chętnie po nią sięgnę.
  Zapraszam również do mnie. Dopiero zaczynam i byłoby super gdybyś oceniła mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaintrygowała mnie ta książka. Chętnie po nią sięgnę.
  Zapraszam również do mnie. Dopiero zaczynam i byłoby super gdybyś oceniła mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń