Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 8 maja 2015

Ród - J.D Horn

Tytuł : Ród
Tytuł oryginalny : The Line
Autor : J.D Horn
Seria : Wiedźmy z Savannah
Tom : 1
Data wydania : 22 kwietnia 2015
Wydawnictwo : Feeria Young
Liczba Stron : 336
Cena z okładki : 34,90


Czary, zagubione dusze, hoodoo - to codzienność Savannah, pięknego miasteczka kryjącego upiorne sekrety. Cienkiej granicy pomiędzy rzeczywistością ludzi a światem demonów strzeże ród Taylorów, najpotężniejszych czarownic na południu USA. Gdy głowa rodziny umiera w tajemniczych okolicznościach, ktoś musi zająć miejsce lidera i powstrzymać zło, które zaczyna przenikać do miasta…


Mercy Taylor jako jedyna z rodu nigdy nie dysponowała magicznymi mocami. To ona jednak wyciąga czerwony los, który naznacza ją jako wybrankę. Co się za tym kryje? Jak zareaguje jej siostra, Maisie, która dotychczas wydawała się faworytką? I dlaczego narzeczony Maisie nagle nie może oderwać wzroku od Mercy?

Fascynująca, pełna grozy opowieść w stylu southern gothic o miłości, zdradzie, magii i mroku. " 

Książkę dostałam do recenzji , jak bardzo się ucieszyłam nie wyobraża sobie nikt. Gdy tylko trafiła w moje ręce zaraz zabrałam się do czytanie. Nawet nie wiem kiedy trafiłam na ostatnie strony , i wtedy dopiero zrozumiałam że czuje potworny niedosyt. 

Miasteczko Savannah jest przepełnione tajemnicami. Czary , wiedźmy właśnie takie niestworzone rzeczy możemy zobaczyć w tej książce. Poznajemy rodziny i dzieci. Mercy Taylor nigdy nie była rozumiana w swojej rodzinie , czuła się nielubiana. Tylko ona nie ma mocy , nie czuje się wyjątkowa wszyscy traktują ją z góry. Pewnego dnia głowa rodziny zostaje zamordowana. Dziewczyna obawa się gdyż to ona znalazłam kobietę.

Ród to naprawdę fajna książka o magii i wiedźmach. Czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie. 
Całość spodobała mi się tak bardzo, że mam ochotę dorwać drugi tom książki w swoje ręce , niestety nie wiem kiedy na rynku pojawi się drugi tom.


1 komentarz:

  1. Książka wydaje się być bardzo ciekawa. Jeśli będę miała okazję to chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń