Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 13 maja 2015

Robert Enke.Życie wypuszczone z rąk - Ronald Reng

Tytuł : Rober Enke. Życie wypuszczone z rąk
Tytuł oryginalny : Robert Enke. Ein allzu kurzes Leben
Autor : Ronald Reng
Data wydania : 18 lutego 2015
Wydawnictwo : SQN
Liczba Stron : 400
Cena z okładki : 36,90


" Chwytająca za gardło historia bramkarza, męża i ojca
Miał wszystko. Wielkie pieniądze, kochającą żonę, transfer do FC Barcelony, obietnicę gry na mundialu w bramce reprezentacji Niemiec. Na boisku powstrzymywał najlepszych napastników świata. Najgroźniejszy przeciwnik czaił się jednak zupełnie gdzie indziej...

Paraliżujący strach, przerażający ból po tragicznej śmierci ukochanej córeczki, lęk przed każdym następnym dniem. Nikt nie zauważył dramatu ponad ludzkie siły. Dopiero jego samobójstwo wstrząsnęło światem i otworzyło wielu osobom oczy na problem depresji.

Przejmująca opowieść o człowieku zbyt wielkiej wrażliwości, aby żyć. Pisali tę książkę razem, chcąc pomóc ludziom zmagającym się z psychicznymi demonami. Robert Enke nie zdążył już jej wydać. Jego przyjaciel zrobił to za niego.

Książka nagrodzona prestiżowym tytułem William Hill Sports Book of the Year. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów sportu. "


Książka jest bardzo wzruszająca i mega prawdziwa. Pokazuje nam jakie brutalne może być życie sławnych ludzi. Ukazuje , że piłka nożna wcale nie jest taka biała jak wszystkim się wydaje. 

Robert Enke był zakochanym romantycznym człowiekiem , zakochanym w jednej dziewczynie. Jego największą pasją była piłka nożna. Z tego się utrzymywał , to dało mu sławę i duże pieniądze. Niestety człowiek ma swoje problemy z którymi nie daje sobie czasami sam rady , dla Roberta była to śmierć jego ukochanej córki. Piłkarz nigdy nikomu nie przyznał się że ma depresję. " Co powiedzieli by ludzie ". Dopiero jego samobójstwo wstrząsnęło światem. 

Książka jest biografią , którą napisał jego przyjaciel Ronald Reng. Mało czytam tego typu książek , ale gdy już po nie sięgam , to naprawdę mocno uderzają mnie w serce. Myślę że nawet jak nie jesteście fanami piłki nożnej. Możecie śmiało sięgnąć po tą książkę gdyż opowiada o prawdziwym życiu i naprawdę groźnej chorobie jaką jest depresja. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz