Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Małe wielkie odkrycia. Najważniejsze wynalazki które odmieniły świat. - Steven Johanson

Tytuł : Małe Wielkie Odkrycia. Najważniejsze wynalazki które odmieniły świat 
Tytuł oryginalny : How We Got To Now
Autor : Steven Johanson
Data wydania : 2 grudnia 2015
Wydawnictwo : Sine Qua Non 

" Fascynujący świat małych wielkich odkryć!
Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!?

Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada na pomysł jego rozwiązania – nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powszechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian.

Czy wiecie, że:
› Wynalezienie prasy drukarskiej wywarło wpływ na rozwój fizyki molekularnej?
› Dzięki niecodziennemu pomysłowi na handel lodem możliwe stało się zasiedlenie obszarów Ziemi dotąd niedostępnych dla człowieka?
› Osiągnięcia inżynierii dźwięku, które pomagają nam lepiej widzieć, wzięły swój początek od neandertalskich zawodzeń w burgundzkich jaskiniach?
› Potrzeba oczyszczenia miast z fekaliów pozwoliła rozpocząć prace nad mikrochipami?
› Odkrycie atomu umożliwiło nam mierzenie czasu w nanosekundach?
› Wynalezienie sztucznego światła wpłynęło na ewolucję zwyczajów związanych ze snem?

Oto niezwykła historia zwykłych przedmiotów – tych, z których korzystamy każdego dnia. Przeczytacie o geniuszach z przypadku i zbawiennych pomyłkach, kuriozalnych koncepcjach i niespodziewanych efektach. Przekonacie się, że każde wielkie osiągnięcie było poprzedzone maleńkim odkryciem. Taka jest właśnie historia innowacji. "


Książka " Małe wielkie odkrycia " pokazuje , że każdego dnia używamy wielu wynalazków , o których nie myśleliśmy jako o wynalazkach. Cały czas mamy styczność ze szkłem , cały czas odczuwamy zimno ... korzystamy również z takich wynalazków jak komputer , czy telewizor , radio.  

Nigdy nie byłam zwolennikiem tego typu książek. Nigdy się tym nie interesowałam ... Gdy zaczęłam czytać zmieniłam trochę swoje nastawienie. Zaczęło mnie to w jakimś małym procencie fascynować. Dało mi to wiele do myślenia. Książka jest poświęcona małym wielkim rzeczą. ! 

Myślę , że warto przeczytać tą książkę dla samej ciekawości. Moja książka powędrowała do moich znajomych gdyż wiele osób chciało się z nią zapoznać. 

Czytaliście ? Jakie wy macie zdanie ?

Za możliwość przeczytania dziękuje !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz