Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 13 lipca 2015

Niebezpieczne złudzenie - Kami Garcia & Margaret Stohl

Tytuł : Niebezpieczne złudzenie
Oryginalny tytuł : Dangerous Deception
Autor : Kami Garcia & Margaret Stohl
Seria : Niebezpieczne Istoty
Tom : 2
Data wydania : 02 lipiec 2015
Wydawnictwo : Feeria Young
Liczba stron : 304
Cena z okładki : 29,90

„Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka - ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.

Tym razem miłość może nie wystarczyć. „

Wydawcy na książkę „ Niebezpieczne złudzenie „ kazali bardzo długo czekać , pewnie też tak macie , że większa cześć fabuły pierwszej części uleciała wam. To normalne czytamy przecież bardzo dużo książek. Dlatego warto było przypomnieć sobie pierwszą część i tak też zrobiłam. 

Może dlatego dłużej zajęło mi przeczytanie tej książki i nie zdążyłam na premierę ale to tylko i wyłącznie dla tego że zaczynałam całkowicie od zera. 

Fabuła książki ani trochę mnie nie zawiodła , ale tak też myślałam , byłam zauroczona pierwszą częścią wiec jak tylko kurier zapukał do moich drzwi odstawiłam wszystkie książki i sięgnęłam bo całą serię Niebezpiecznych Istot. Znowu śledzimy losy Ridley i Linka. 

W książce bardzo podoba mi się to , że każdy bohater jest opisany w bardzo dobry sposób , jak i pierwszoplanowy tak i drugi poznajemy bardzo dobrze każdego bohatera książki i możemy się z nim utożsamić. Nie zrażajcie się książką tylko dlatego że jest to fantastyka , ma w sobie wiele wątków przyjaźni , miłości i rozłąki. Jest wesoła i smutna. 

Książkę bardzo dobrze się czyta, jest napisana w sposób zrozumiały tzw. prostym językiem. Książka szybko się rozwija jest dynamiczna wiec i to wpływa na jej korzyść gdyż nie da się przy niej nudzić. 

Ja bardzo polecam nawet jeśli nie czytaliście „ Pięknych Istot” to nie wpłynie na nic , zapoznajcie się z serią Niebezpieczne Istoty i cieszcie się razem z bohaterami jak i płaczcie razem z nimi.


3 komentarze:

 1. Nie słyszałam o tej książce nigdy. "Piękne istoty" oglądałam film. I średnio mi się podobał. Chyba wyrosłam z takich klimatów .. No ale nie mówię nie. Może kiedyś :P

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że ostatni konkurs został usunięty :( rozumiem, że mało się osób zgłosiło, ale jednak ktoś się zgłosił bo komuś zależało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no niestety ale zgłosiło się tylko parę osób bodajże 4 , jak na konkurs to było mało , ale spokojnie już niedługo kolejny konkurs warto śledzić ;)

   Usuń