Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 16 lipca 2015

Korowód królów - Morgan Rice

Tytuł : Korowód królów
Oryginalny tytuł : A march of Kings
Autor : Morgan Rice
Seria : Krąg czarnoksiężnika
Tom : 2
Data wydania : 3 czerwca 2015
Wydawnictwo : Feeria Young
Liczba stron : 247
Cena z okładki : 29,90„Po ucieczce z lochu, przerażony Thor dowiaduje się o kolejnym zamachu na króla MacGilla. Gdy król umiera, w królestwie wybuchają zamieszki, a Królewski Dwór kipi chorobliwą ambicją, zazdrością, przemocą i zdradą. Następcę tronu należy wybrać spośród dzieci króla. Do tradycji należy, by pretendenci do tronu z rodziny MacGillów próbowali podźwignąć starożytny Miecz Przeznaczenia, źródło całej mocy rodu. Nikomu się to jeszcze nie udało. Na domiar złego do ataku szykuje się ród McCloudów, z którym MacGillowie od lat prowadzą wojnę.

Thor zaczyna powoli uświadamiać sobie, kim jest i do czego jest zdolny. Powoli dojrzewa do roli wojownika i walczy o miłość Gwendolyn. Wkrótce jednak otrzymuje rozkaz, by wraz z braćmi przygotować się do Rytuału Stu Dni, który zmieni chłopców w mężczyzn: piekielnej, wyczerpującej wyprawę, która czeka wszystkich przyszłych wojowników Legionu. Będą musieli przejść przez Kanion, opuścić Krąg i dotrzeć przez Morze Turtuwiańskie na Wyspę Mgieł, podobno strzeżoną przez smoka.

Czy uda im się wrócić? I czy będą mieli do czego wracać? Czy Thor pozna tajemnicę swojego przeznaczenia?”


Jak pewnie wiecie książka Korowód Królów jest drugą częścią serii Krąg czarnoksiężnika. Pierwsza część tej książki wywołała u mnie naprawdę pozytywne emocje i byłam a nawet jestem ciekawa dalszych losów Thora. 

Korowód królów również wprowadza nas w skrajne emocje , poznajemy rywalizacje o władzę , a nawet będzie wątek miłosny. Ale jeszcze dużo przed nami mam nadzieje gdyż ta saga liczy 17 ksiąg i to jeszcze nie koniec. 

Książka nie podobała mi się tak bardzo jak pierwsza część , mam wrażenie , że autorka nie wykorzystała do końca wszystkiego czego byśmy się po niej spotykali , wiele wątków mimo wszystko zostało nie wyjaśnionych. Ale mimo to książka była bardzo fajna i sama się czytała.
1 komentarz:

  1. Fabuła ciekawa, szkoda, że drugo tom wypadł gorzej niż pierwszy :)

    OdpowiedzUsuń