Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 3 września 2015

Bieg po życie - Lopez Lomong

Tytuł : Bieg po życia
Oryginalny tytuł : Running for my Life
Autor : Lopez Lomong
Data wydania : 17 czerwca 2015
Wydawnictwo : SQN
Liczba stron : 288
Cena z okładki : 34,90„Miał zaledwie sześć lat, kiedy został porwany. Sudańscy rebelianci wydarli go z rąk matki i osadzili w przepełnionej chacie bez okien. Był za mały, by szkolić go na żołnierza. Każdego dnia patrzył więc, jak w odorze fekaliów jeden po drugim umierają jego przyjaciele…

Wybawieniem okazało się trzech „aniołów stróżów”, starszych kolegów, którzy zorganizowali ucieczkę. Przez trzy dni i trzy noce bez chwili wytchnienia biegł z nimi przez sawannę. Tylko po to, by trafić do obozu dla uchodźców w Kenii.

Kakuma stała się jego domem na długie lata, zanim dzięki adopcji trafił do Stanów Zjednoczonych. W nowej rzeczywistości bieganie było jedyną znaną mu rzeczą. To ono pozwoliło mu spełnić marzenie i wystartować w igrzyskach olimpijskich.

Poznajcie niesamowitą historię Lopeza Lomonga. Lopepe. Szybkiego. Opowieść o ucieczce z rąk śmierci, niezłomnej wierze, pracowitości i pragnieniu zadośćuczynienia za to, co dał mu los. A także o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Nawet w sytuacji pozornie beznadziejnej. „

Przyznam się bez bicia że nie miałam pojęcia kim jest Lopez Lomong i pewnie do dzisiaj nie miałabym gdyby nie książka Bieg po życie … Teraz wiem , że ta postać zostanie ze mną na długo. 

Książka zaczyna się bardzo mocno , na pierwszych stronach jest brutalna prawda o tym jak rebelianci siłą zabierają dzieci od rodzin , jak robią im z życia piekło. Młody Lopez właśnie został uprowadzony i zawieziony do chaty bez okien , bez łazienki , został skazany na okrutne życie. Młody chłopiec widział śmierć swoich towarzyszy , musiał walczyć o przetrwanie i jedzenie. Bieg po życie rozpoczyna się gdy Lopez ucieka rebeliantom , wraz z trójką swoich przyjaciół biegnie przez trzy dni i trzy noce bez przystanków pokonując masę kilometrów. 

Książka jest naprawdę dobra autobiografią. Pełną emocji i huśtawek nastroju. Brutalną ale ze szczęśliwym zakończeniem. Historia pokazuje nam że jak się w coś wierzy to wiara czyni cuda. Ja z całego serca polecam tą książkę wszystkim i starszym i młodszym. Na pewno nie zawiedziecie się a wręcz poruszy was do łez .

Za możliwość przeczytania dziękuje !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz