Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 3 września 2015

Dzieci Gniewu - Paul Grossman

Tytuł : Dzieci gniewu
Oryginalny tytuł : Children of Wrath
Autor : Paul Grossman
Data wydania : 15 lipca 2015
Wydawnictwo : SQN
Liczba stron : 368
Cena z okładki : 34,90


„W Stanach Zjednoczonych wybucha wielki kryzys, a Berlin musi radzić sobie z własnymi problemami. Oto bowiem w mieście wybucha epidemia zachorowań.

W tym samym czasie młody detektyw żydowskiego pochodzenia – Willi Kraus – dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów spoczywa worek zawierający wygotowane dziecięce kości oraz Biblię z zakreślonymi cytatami. Berlińskie media natychmiast podchwytują temat tajemniczego Dzieciożercy. Obywatele żądają ujęcia zbrodniarza, ktoś musi ponieść karę…

Podczas gdy policja zdaje się szukać zaledwie kozła ofiarnego, sprawę na własną rękę bada odsunięty od śledztwa Willi Kraus. Jest gotowy kosztem własnej kariery dopaść okrutnego mordercę. Jednocześnie musi radzić sobie z prześladowaniami wynikającymi z rodzącej się w Niemczech ideologii nazistowskiej.

Znakomity kryminał historyczny, którego siłą są brawurowo skonstruowana intryga, pełnowymiarowi bohaterowie, przerażająco prawdziwy czarny charakter oraz wiarygodnie oddana niemiecka rzeczywistość. Grossman rysuje przed czytelnikiem przekonujący obraz Berlina przełomu lat 20. i 30. – schyłek kosmopolitycznego miasta będącego na krawędzi ekonomicznej zagłady i politycznego terroru.”Broniłam się bardzo długo przed tą pozycją, dostałam do recenzji ją już spory czas temu , a sięgnęłam po nią dopiero niedawno , gdyż nie potrafiłam się w nią wgryź . Po przeczytaniu powieści mogę z czystym sumieniem powiedzieć , że książka okazała się bardzo wciągająca. Prawda zgodzę się z innymi , że początek książki za długo się rozwija , nic się nie dzieje i można lekko przysnąć czytając go , ale już przed połową książki zaczyna się fabuła rozkręcać więc myślę , że warto czytać dalej i się nie zniechęcać. 

Berlin. Rok 1929. Dwa zjawiska które doprowadzają do konfliktów. Wybuch epidemii która doprowadziła do śmierci wielu ludzi. Worek w kanałach a w nim szczątki dziecka. Takiego właśnie odkrycia dokonuje żydowski detektyw Willi Kraus. Wybucha wielka sensacja , wszyscy domagają się ująć zbrodniarza który w tak paskudny sposób uśmiercił dziecko. Czy okaże się , że obie sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Czy prawda będzie szokująca , a może nie uda się rozwiązać zagadki ? Tego dowiecie się właśnie przeczytawszy tą wspaniałą książkę. 

Sam pomysł na książkę jest bardzo popularny m jednak autor dobrze poradził sobie w tematem bardzo dobrze. Jak dla mnie można nazwać że jest to książka z nutką grozy i krwi. Która przenosi nas w klimat zbrodni. Bohaterowie również są dobrze wpisani w klimat książki. Z sceny na scenę zmieniają się nie stoją w miejscu . Są bardzo dynamiczni. Do mnie książka przemówiła i na pewno nie będzie to pierwsza i ostatnia książka tego autora.

Za możliwość przeczytania dziękuje !


1 komentarz:

  1. Nie znam jeszcze tego autora, ale skoro go chwalisz, to może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń