Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 9 grudnia 2015

Hopeless - Colleen Hoover

Tytuł : Hopeless
Tytuł oryginalny : Hopeless
Autor : Colleen Hoover
Seria : Hopeless
Tom : 1
Data wydania : 16 czerwca 2014
Wydawnictwo : Otwarte
Liczba stron : 424
Cena z okładki : 34,90

" Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.

To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia. "Słyszałam o tej książce bardzo dużo, gdzie bym nie wchodziła tam ktoś pisał o tej książce. Nigdy nie zagłębiałam się w recenzje tej książki , więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Na początku myślałam , że to pewnie jedna z tych ckliwych książek o nieszczęśliwej miłości. I kurcze na początku książki naprawdę miałam takie odczucie. Ale z każdą kolejną stroną książka do mnie przemawiała. Coraz bardziej mnie zaskakiwała i wciągała. Nie mogłam się od niej oderwać ale niestety to że nie mam czytnika ebooków [ ahh może jakiś dobry duch w końcu mi go podaruje ! ] bardzo utrudnia mi zadanie. Udałam się do biblioteki ale tam nawet nie słyszeli o tej książki .... co za ironia ! Ale w końcu ją dorwała, dzięki mojej koleżance która postanowiła podarować mi swojego ebooka którego od razu wrzuciłam sobie na tablet i laptop. Gdy doszłam do połowy książki już nie wiedziałam czego mam się spodziewać , myślałam że życie Sky jest idealne no z wyjątkiem tego że nie ma telewizora , komputera i telefonu. Ale jak się później okazało to wszystko jest o wiele bardziej poplątane. Tego co dostałam od tej książki na końcu nie mogłam się spodziewać. Okazuje się że bohaterka nie miała sielanki jej ojciec ten który powinien być jej bohaterem krzywdził ją w najokrutniejszy sposób. Odebrał jej przyjemność z bliskości i czułości.Dopiero przy Holderze poczuła co to jest miłość , co to jest bliskość i motylki w brzuchu. A później człowiek który miał być ideałem postanowił się zastrzelić i to na oczach własnego dziecka ! Co za tchórzostwo ...

Ale to nie koniec problemów Sky a może Hope ? W wieku 5 lat została porwana i to przez osobę którą przez najbliższe trzynaście lat ją okłamywała. Ale chłopak wcale nie miał łatwego życia. Stracił siostrę bliźniaczkę która popełniła samobójstwo. W dzieciństwie stracił Hope swoją najlepszą przyjaciółkę która była dla niego kimś ważnym , szukał jej przez swoje całe życie aż w końcu okazało się że Hope mieszka tylko 4 kilomety od niego i chodzi do tej samej szkoły !

Książka naprawdę mocna , czy Sky będzie jeszcze szczęśliwa , czy odzyska spokój u boku Holdera ? Zobaczymy to wszystko pewnie rozwiążę się , wiem że nic nie będzie łatwe , nie będzie sielanki. Chyba wszyscy czytali już tą książkę , ale jeśli ktoś jeszcze nie zabrał się za nią to naprawdę warto. Książka jest napisana dla młodzieży , ale myślę że każdy znajdzie w niej sens i każdy ją pokocha. Chociaż tą książkę , albo się kocha , albo nienawidzi. Zdecydujcie sami ! 

2 komentarze:

  1. Ja jeszcze nie zabrałam się za tą książkę, ale jak dorwę to na pewno przeczytam. Muszę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka już czeka na mojej półce. Czuje, że się nie zawiodę.

    OdpowiedzUsuń