Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 8 sierpnia 2017

Ktokolwiek widział - Claire Douglas

Tytuł : Ktokolwiek widział 
Tytuł oryginalny : Local Girl Missing
Autor : Claire Douglas 
Wydawnictwo : WAB 
Data wydania : 05.07.2017
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki 

" Są sekrety, przed którymi nie sposób uciec. Są zagadki, które domagają się rozwiązania. Czasami jednak lepiej zostawić przeszłość tam, gdzie jej miejsce. Odkryta po latach prawda może okazać się zbyt przerażająca...Frankie Howe po raz pierwszy od kilkunastu lat wraca do rodzinnego Oldcliffe. Stara się rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojej szkolnej przyjaciółki, Sophie. Brat Sophie – Daniel – jest przekonany, że dziewczyna została zamordowana. Ich prywatne śledztwo w tym kierunku nie przynosi jednak żadnych rezultatów. W dodatku tragiczne wspomnienia i przygnębiająca atmosfera miasteczka fatalnie wpływają na psychikę Frankie..."

A na blogu kolejny thriller. Tym razem coś, o czym nie było za głośno, czyli „Ktokolwiek widział „autorstwa Claire Douglas. Autorkę możecie kojarzyć z jej poprzedniej książki „Siostry „. Powieść , którą warto poznać , autorka, którą pokochacie. Ja przepadłam a ,zakończenie rozwaliło mnie doszczętnie. Mało kiedy zakończenie mnie szokuje , w tym przypadku autorka normalnie przeszła samą siebie. 


Oldcliffe to małe nadmorskie miasteczko , w którym jednego dnia dochodzi do zaginięcia Sophie Collier. Jedyne co po niej zostaje to jej sportowy but. Policja przeszukuje okolice , ale bez skutku. Wszyscy układają ,swój własny scenariusz co takiego stało się z dziewczyną. Zaginęła ? Uciekła ? Została zamordowana ? A może popełniła samobójstwo ? Kiedy w końcu po wielu latach ciało dziewczyny wypływa na powierzchnię , dochodzi do przełomu. Sprawa zostaje zakończona. Jednak dla Daniela brata Sophie to wszystko jest nie jasne , coś mu się nie zgadza , dlatego postanawia zadzwonić do najlepszej przyjaciółki jego siostry Frankie. Dziewczyna po zaginięciu swojej przyjaciółki długo nie umiała się otrząsnąć. Postanowiła wyjechać do Londynu wraz z rodziną. Gdy jednak odbiera, telefon wraca do Oldcliffe i razem z Danielem zaczynają swoje własne śledztwo. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice , które rzucają ,nowe światło na to, co tak naprawdę się stało.


„ Ktokolwiek widział „ to książka fenomenalna , której zakończenie zwala mnie z nóg. To, co autorka wymyśliła i czym zaskoczył,a nas na koniec to po prostu jest nieprawdopodobne. Nie spodziewałam się i naprawdę bardzo długo dochodziłam do siebie po lekturze. Wątek morderstwa również mocno dopracowany , co również podnosi ocenę tej książki. Nie przewidywalna , trzymająca w napięciu , z niebanalnym zakończeniem. Polecam, bo czego chcieć więcej od tej od powieści. Jeśli czytaliście ,to koniecznie dajcie ,znać co wy o niej myślicie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz