Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 10 maja 2016

Książki dla dzieci #3 - Lubię Leosia - Pija Lindenbaum

Tytuł : Lubię Leosia
Autor : Pija Lindenbaum
Wydawnictwo : Zakamarki
Data wydania : 21 kwietnia 2016


" Marcel lubi u Leosia wszystko: jego kudłate włosy, jego wiaderko, a nawet jego błocko! Dlatego kiedy pojawia się „ten trzeci”, w piaskownicy przestaje być fajnie...

Dramat zazdrości dla najmłodszej publiki.

Pierwszy tom nowego cyklu Pii Lindenbaum dla najmłodszych dzieci – a więc zanim sięgną po książki o Nusi, Filipie czy Igorze.

Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat! "


Dużo czasu spędzam na zabawie z moim synem. Gdy rano wstajemy od razu się bawimy , gdy zjemy obiad znowu się bawimy a gdy idziemy spać czytamy bajki. Dlatego cieszę się chyba bardziej od niego gdy przychodzą do nas tak pięknie wydane książeczki i możemy pobawić się inną książeczką niż te które znamy już na pamięć. 


Książka bardzo mi się podoba. Razem z Oskarem jesteśmy na etapie składania powoli pełnych zdań a ta książka jest to tego celu idealna. Ma bardzo proste pojedyncze zdania przez co dziecko wszystko ładnie zapamiętuje i po woli składa samodzielnie. 

Podoba mi się , że dziecko w tej książeczce znajdzie również ciekawe obrazki przez co również rozwija inne zmysły a nie tylko mowę. 


Co do oprawy jestem zachwycona. Piękna okłada przemiła w dotyku. Książeczka jest gruba i masywna przez co dziecko w czasie zabawy nie zniszczy jej , ani nie powyrywa kartek. 

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuje wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz