Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 6 lipca 2017

Buntownicza młodość - C.D. Payne

Tytuł : Buntownicza młodość
Tytuł oryginalny : Youth in revolt
Autor : C.D. Payne 
Wydawnictwo : Stara szkoła 
Data wydania : 08.06.2017
Liczba stron : 302
Egzemplarz : recenzencki 

" Kultowy amerykański humorysta C.D. Payne nareszcie po polsku!Pamiętacie, jak to jest: mieć czternaście lat i być zagubionym, wrażliwym, lekkomyślnym, romantycznym i niezwykle napalonym nastolatkiem? Przypomni Wam to Nick Twisp – młody buntownik, którego zna cała Ameryka!Miłość, bunt, inicjacje seksualne, młodzieńcze przyjaźnie, problemy w szkole, problemy w domu – i szalone wakacje. A to wszystko doprawione czarnym humorem i przezabawnymi dialogami.Najzabawniejsza powieść, jaką przeczytacie w tym roku.„Los Angeles Times”W tej dowcipnej farsie o inteligentnych nastolatkach fabuła rodem z Szekspira łączy się z prawdziwymi spostrzeżeniami na temat dorastania w świecie pełnym chaosu.„Oregonian”Nick Twisp to czternastoletni bohater, którym większość z nas prawdopodobnie chciałaby zostać, gdybyśmy wciąż byli nastolatkami. To chłopak, który przypomina nam, jak bardzo byliśmy do niego podobni. Ta powieść z miejsca wpisuje się do kanonu powieści humorystycznych.
„East Bay Express Book”

Pierwszy był film, w sumie nie wiedziałam, że jest również książka. Dlatego, gdy wydawnictwo Stara Szkoła napisało do mnie z pytaniem, czy nie chciałabym zrecenzować ich najnowszej książki, zaintrygowałam się i postanowiłam spróbować. Skoro film mi się naprawdę spodobał to, dlaczego nie dać szansy książce.

Więc tak książka opowiada historię czternastoletniego Nicka. Ma on jednego najlepszego przyjaciela Lewusa. Oraz swoją jedyną miłość, która nazywa się Sheeni. Razem przeżywają swoje pierwsze młodzieńcze rozterki. Wkraczają w świat erotyzmu. Nick przeżywa trudne dzieciństwo, zmaga się z rozwodem rodziców. Jednak przeżywa to w bardzo specyficzny sposób, który wydaje się wręcz komiczny.


„Buntownicza młodość „to książka, która opowiada historię z życia Nicka. Autor jednak bardzo bawi się czytelnikami. Mnie książka naprawdę się podobała. Czytało się ją szybko i przyjemnie. Uważam, że jest to książka dla fanów komedii. Nie spodoba się każdemu, ale jeśli nie wymagamy, dużo od książki to jak najbardziej książka C.D. Payne będzie dla was.1 komentarz:

  1. Powiem, że zapowiada się nawet ciekawie, może w najbliższym czasie sięgnę! A tymczasem, pomyślałam, że zainteresuje cię konkurs na moim blogu... Trzeba tam się wykazać kreatywnością, ale myślę, że dla Ciebie nie będzie to problem :) Zostawiam link na dole i życzę aby Twój blog nadal tak świetnie się rozwijał! ;) Zostaję na dłużej!

    http://artgirl12.blogspot.com/2017/06/konkurs-pierwsze-urodziny-bloga.html

    OdpowiedzUsuń