Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 8 lipca 2017

Spalona ziemia - Victoria Schwab

Tytuł : Spalona Ziemia 
Tytuł oryginalny : Broken Ground
Autor : Victoria Schwab 
Cykl : Upadek bestii. Spirit Animals 
Tom : 2
Wydawnictwo : Wilga 
Data wydania : 14.06.2017
Liczba stron : 240
Egzemplarz : recenzencki 

" Pradawne zło obudziło się w świecie Erdas. Więź między ludźmi a zwierzoduchami jest zagrożona.Czworo młodych bohaterów: Conor, Abeke, Meilin i Rollan postanawia powstrzymać zło. Razem ze swoimi zwierzoduchami wybierają się w niebezpieczną podróż do wnętrza ziemi i na jej krańce. Otaczają ich przyjaciele i wrogowie, lecz muszą za wszelką cenę stawić czoła nadchodzącej ciemności. Jeśli przestaną oglądać się za siebie, dostrzegą przerażającą prawdę: zło już ich dopadło.Starożytne zło opanowuje kolejne lądy Erdas. Z każdym dniem staje się bardziej bezwzględne. Coraz poważniej zagraża więzi łączącej zwierzoduchy z ich opiekunami. A najbardziej interesują je Wielkie Bestie.Conor, Abeke, Melin i Rollan sa zdeterminowami, by powstrzymać mroczną siłę. Rozdzielają się i razem ze swoimi zwierzętami rozpoczynają rozpaczliwe wyprawy: głęboko pod ziemię i na krańce Erdas. Gdy ich sojusznicy ponoszą porażkę za porażką, młodym bohaterom nie pozostaje nic innego, jak stawić czoła złu. Z obranej drogi już nie da się wycofać…"

„Spalona ziemia „to już drugi tom serii Upadek Bestii. Jest to oczywiście nic innego jak to samo co „Spirit Animals , czyli dalsze przygody czwórki bohaterów i ich zwierzoduchów. Muszę na wstępie jednak powiedzieć, że autorki kompletnie nie znałam, chociaż po zagłębieniu się w jej bibliografię dowiedziałam się, że to jej autorstwa jest bardzo popularna książka. Jednak ja jej nie znałam i podchodziłam w ciemno do jej stylu pisania.

Nasi bohaterowie wyruszają w dwie niebezpieczne misje, dlatego też dzielą się na dwie drużyny i jednak wyrusza do podziemi pod wszechdrzewem. Conor, Meilin i Takoda zostają jednak uwięzieni w korytarzach wszechdrzewa i muszą walczyć o swoje życie i ich zwierzoduchów.  Skutki śmierci drzewa są nadwyraz odczuwalne. Natomiast Abeke i Rollan również wyruszyli w bardzo niebezpieczną misję, muszą odszukać osoby, które starają się przejąć kontrolę nad zwierzoduchami. Na ich drodze stają osoby w czerwonych pelerynach. Czy traktować ich jak wroga, czy przyjaciela ?Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Autorka dobrze poradziła sobie z zadaniem i świetnie opisała nam uczucia i obawy bohaterów. Wykreowała naprawdę dobrze świat i sprawnie przejęła fabułę po poprzednim tomie. Ciekawa jestem,kto będzie autorem kolejnej książki. Oczywiście polecam całą serię bardzo mocno, ja z moim synem naprawdę lubimy tą historię.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz