Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 10 lipca 2017

Córka Wiatrów - Magdalena Kordel

Tytuł : Córka Wiatrów
Autor : Magdalena Kordel
Cykl : Wilczy dwór
Tom : 1
Wydawnictwo : znak
Data wydania : 13.06.2017
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki

" Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku, ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne, choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia.Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia: rozpacz po śmierci męża, powstanie listopadowe, rozstanie z najlepszą przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia, że Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi, dostrzega sprawy, które dotąd umykały jej uwadze. A to dopiero początek zmian. Co musi się stać, by jej życie wróciło do dawnego rytmu?Pierwszy tom nowej serii Wilczy dwór Magdaleny Kordel to wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, a także o sile więzi, magii wspomnień i meandrach uczuć. Dzięki niej przeniesiesz się do świata ponadczasowych emocji."

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z Magdaleną Kordel. Kilka jej książek już za mną. Dlatego, gdy ukazała się nowa seria właśnie tej autorki i to jeszcze mówiąca o Polsce XIX wieku, wiedziałam, że będą ją czytać. Nie mogłam,się doczekać co takiego autorka wymyśliła. I chociaż jest napisana w podobny sposób do jej poprzednich serii, to jednak jest zupełnie inna , i co mogę powiedzieć już na początku. Jest to najlepsza książka tej autorki.

Książka jest osadzona w czasie po powstaniu listopadowym, ale przed styczniowym. W wilczym dworze mieszka Konstancja. Kobieta silna , która umie postawić na swoim. Nie pozwala wejść sobie na głowę. Jest twardą kobietą z bardzo silnym charakterem. Została ,ona wdową a jej syn wyjechał poza granice Polski. Wierną przyjaciółką kobiety , jest Pelagia. Nie są to jedyne osoby mieszkające w dworze , ale śmiało, można powiedzieć , że wszyscy mieszkańcy mogą spać spokojnie. Gdyż dwie takie silne kobiety na czele domu to barykada nie do przejścia. Jednak gdy w dworku pojawia się Jan , kobieta musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i uporać się z napływającymi problemami. 


Autorka zrobiła kawał dobrej roboty. Akcja książki toczy się powoli , swoim tempem. Autorka naprawdę dobrze wczuła się w dziewiętnastowieczne realia , które były chlebem powszechnym w Polsce w tamtych czasach. Polubiłam wszystkich bohaterów , gdyż mocno można się z nimi utożsamić. Nie mogę, doczekać się aż autorka wyda kolejny tom , gdyż jest na co czekać. Ja chętnie powrócę do Wilczego Dworu , a wam, jeśli jeszcze nie znacie, tej historii to nie czekajcie ,tylko czytajcie. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz