Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 8 września 2017

[PRZEDPREMIEROWO] Zła Julia - Leisa Rayven

Tytuł : Zła Julia 
Tytuł oryginalny : Broken Juliet 
Autor : Leisa Rayven 
Cykl : Starcrossed
Tom : 2
Wydawnictwo : Otwarte
Data wydania : 13.09.2017
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki 


" Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego.
Gdy Ethan i Cassie otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie. On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił. Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Przekonuje się jednocześnie, że nadal nie zna całej prawdy o swoim ukochanym. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze? A może miłość pozwoli im rozpocząć zupełnie nowy akt...? "

Ostatnio pisałam wam recenzję książki „Zły Romeo „. Jak wiecie, zrobiła na mnie ona naprawdę dobre wrażenie, dlatego bardzo chciałam przeczytać drugi tom tej serii. „Zła Julia „nie była książką dobrą, była po prostu fantastyczna. Dlatego, jeśli chcecie poznać bliżej, o czym je ta seria to zapraszam do zapoznania się z obiema recenzjami. 

Caasie ma złamane serce. Odkąd Ethan zostawił ją drugi raz, nie umie poradzić sobie ze smutkiem i rozgoryczeniem. Buduje, wokół siebie mur i nikogo nie wpuszcza, w jej życiu jest tylko jej najlepszy przyjaciel Tristan, z którym kobieta teraz mieszka. Caasie wybiera przelotny seks, aby zapomnieć o swojej pierwszej prawdziwej i ostatniej miłości. Jednak mimo tylu lat rozłąki, dziewczyna znowu musi stanąć z Ethanem ramię w ramię i zagrać w sztucę najlepiej jak potrafi. Ethan to chłopak, który postanowił, zmienić swoje życie wie, że skrzywdził dziewczynę, ale uważał, że tak będzie lepiej. Kiedyś był tak samo ogrodzony murem, jak teraz Caasie. Jednak w czasie trasy po Europie postanawia zmienić swoje życie, idzie na terapie i próbuje jeszcze raz odzyskać miłość swojego życia. 

Drugi tom książki w dużej mierzę, opiera się na czasach szkolnych. Więcej rozdziałów było z przeszłości, przez co czasami ciężko było mi się w tym wszystkim odnaleźć. Jedynym minusem był to, że autorka postawiła na przeszłość, a nie skupiła się na relacji Cassie i Ethana w teraźniejszości. Jednak rozumiem ten zabieg i wiem, dlaczego postąpiła tak, a nie inaczej. Mimo tego jednego małego minusika uważam, że „Zła Julia „to naprawdę dobra książka, która nas rozśmieszy, wkurzy a, nawet zasmuci. Widzimy przemianę jednej i drugiej postaci. Patrzymy,jak na nowo radzą sobie z problemami i jak im to wychodzi. W serii ma być jeszcze jeden tom na, który teraz czekam z niecierpliwością i mam nadzieje, że szybko zostanie u nas wydany.

Chcesz się czegoś trzymać - powiedział Ethan. - Trzymaj się mnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz