Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 11 stycznia 2019

Ostrożnie z miłością - Samantha Young

Tytuł: Ostrożnie z miłością
Tytuł oryginalny: Fight or Flight
Autor: Samantha Young
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 31.10.2018
Liczba stron: 400
Egzemplarz: recenzencki


"Seria przypadkowych zdarzeń doprowadza do spotkania, które Ava i Caleb zapamiętają na zawsze.
Chyba cały wszechświat sprzysiągł się przeciwko Avie. Powrót z Phoenix do domu w Bostonie okazuje się pełen niespodzianek: pewien arogancki Szkot, Caleb, sprzątnął jej sprzed nosa ostatni bilet w pierwszej klasie, jej lot zostaje odwołany, musi więc wracać okrężną drogą, z przesiadką i noclegiem w Chicago. Na dodatek spotyka tam niesympatycznego Caleba. Napięcie, które rośnie między bohaterami, doprowadza w końcu do… namiętnej nocy podczas przymusowej przerwy w podróży; nocy, jakiej Ava jeszcze nigdy nie przeżyła. Oboje traktują to jako jednorazową przygodę, ale za jakiś czas los znów postawi Caleba na drodze Avy… Decydują się wówczas na związek bez zobowiązań. Caleb przez swoje trudne doświadczenia z przeszłości nie chce się poważniej angażować. Ale Ava wkrótce przekonuje się, że przystojny Szkot wcale nie jest takim okropnym typem, za jakiego go uważała. Postanawia za wszelką cenę zawalczyć nie tylko o jego ciało, lecz także serce." 

" Ostrożnie z miłością " to już kolejne udane spotkanie z moją ulubioną autorką romansów. Samantha Young na swoim koncie pisarskim ma już takie serię jak On Dublin Street (Wbrew zasadom, Wszystkie odcienie pożądania, Sztuka uwodzenia, Ostatnia szansa, Cofnąć czas, W poświacie księżyca), Play On (Wszystko przed nami, As Dust Dances, Hold On), Hart's Boardwalk (To, co najważniejsze oraz Wszystko, co w Tobie kocham), Into the Deep (Żyj szybko, kochaj głęboko oraz Tylko ty mnie zrozumiesz) oraz pojedyncza książka Nieznośny ciężar tajemnic. Oczywiście to nie wszystkie książki tej autorki dużo z nich jeszcze nie zostało wydanych w Polsce, mam nadzieje, że wydawnictwo Budra wyda również i te książki.

Ava jak najszybciej pragnie opuścić swoje rodzinne miasto, do którego po latach nieobecności musiała wrócić na pogrzeb dawnej przyjaciółki. Jest podenerwowana, gdy okazuje się, że jej lot został przesunięty na późniejszą godzinę. Postanawia kupić bilet pierwszej klasy, jednak niegrzeczny Szkot odpycha ją i kradnie ostatni bilet. Ava jest rozgoryczona i wściekła, utknęła na lotnisku w rodzinnym mieście, a później całkiem odwołali lot. Gdy wydaje się, że gorzej już być nie może, w końcu może opuścić to miasto i odpocząć dostaje miejsce w samolocie akurat obok nieznośnego pana gbura. Jednak to nie koniec nieprzyjemnych sytuacji, które Ava doświadczy ze strony Caleba.

Autorka ma dar do tworzenia barwnych postaci zarówno Ava, jak i Caleb to postacie pełne uczuć, mające wady, oraz swoje zalety. Czujemy, że możemy się z nimi utożsamić, oraz zrozumieć ich zachowanie. Nasi bohaterowie mają również swoją przeszłość, która mocno odbiła się na ich psychice oraz zachowaniu w przyszłości. Nie mogę wybrać kogo, pokochałam bardziej. Ava, jak i Caleb zyskali moją sympatię od razu. Samatha Young zyskała moją sympatię, gdy czytałam jej poprzednie książki. Mam jeszcze kilka do nadrobienia, jednak mam nadzieje, że dam radę przeczytać je już niedługo. A wy znacie książki Samathy Young ? Lubicie, czy raczej nie dla was ?

-Spokojnie związki mnie nie interesują- zapewniłam szczerze, gapiąc się na jego piękne usta. - Związek wyrywa ci ranę w piersi, wyżera serce, a resztę zostawia padlinożercom. Jeśli masz trochę rozumu, leczysz rany, uciekasz z tego lasu i nie dopuszczasz, żeby jakiekolwiek inne zwierzę zrobiło ci krzywdę. Ale dziki seks to coś, na co skłonna jestem się zdecydować. "

24 komentarze:

 1. Mam tą książkę na liście do przeczytania, więc pewno już wkrótce po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki autorki, więc i tej pozycji nie mogłam ominąć. Jest genialna, śmieszy ale i jest smutna. Pokochałam i Ave i Caleba ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o książce dużo dobrego, może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 4. Romanse wolę zdecydowanie oglądać, niż czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chciałabym książki tej autorki w wersji filmowej ! <3

   Usuń
 5. Słyszałam o autorce, ale jak dotąd nie przeczytałam ani jednej pozycji ;) Jakoś mnie do niej nie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może kiedyś spróbujesz ;) mam nadzieje, że się zakochasz jak ja ;)

   Usuń
 6. Nie wiem czy ta książka by mnie namówiła na miłość do romansów, bo ogólnie ich nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej autorki, być może dlatego, że to nie moje klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę chyba przyjrzeć się tym postaciom.

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę się przyjrzeć tym postaciom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej nie dla mnie, nie przepadam za takimi książkami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię, kiedy książka oferuje nie tylko ciekawe przygody, ale również pełne profile postaci, na tyle przekonujące, że jesteśmy w stanie się z nimi utożsamiać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również lubię, gdy autorka umie przedstawić nasz szarą rzeczywistość ;)

   Usuń
 12. Książka nie dla mnie, ale szczerze mówiąc... Mało recenzji w tej recenzji 😶😶😉

  OdpowiedzUsuń