Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 10 sierpnia 2016

Na głowie stanęło - Michał Krupa

Tytuł : Na głowie stanęło 
Autor : Michał Krupa 
Wydawnictwo : Psychoskok
Data wydania : czerwiec 2016
Liczba stron : 168
Egzemplarz : recenzencki 

" Na głowie stanęło” jest ciepłą komedią obyczajowo – sensacyjną poruszającą kilka tematów: tolerancji i solidarności społecznej oraz odwagi do podejmowania wyzwań, które nie tylko zmieniają, ale też wzbogacają nasze życie. Życie Ryszarda oparte jest na codziennych, rutynowych czynnościach. Nudna praca wklepywacza danych do komputera, później domowe zacisze. Jego życie jest przewidywalne tak samo jak przewidywalna jest zmiana pór roku. Po lecie przychodzi jesień, tak samo jak po godzinach spędzonych w pracy nadchodzi czas odpoczynku. Ryszard lubi tę rutynę, ponieważ daje mu poczucie bezpieczeństwa. Mieszka na jednym z wielu osiedli wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce. Tam się wychował i nadal mieszka w odziedziczonym po rodzicach mieszkaniu. Słowem – nuda. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieni. Na osiedlu pojawi się tajemniczy wandal, który nocami maluje samochody. Osobnik szybko zyska pseudonim Malarz, a w jego poszukiwania zaangażuje się cała społeczność osiedlowa. To doświadczenie zmieni Ryszarda i mieszkańców blokowiska."

Ryszard najbardziej na świecie ceni sobie życie w spokoju i otaczającą go monotonie. Niestety pewnego dnia na osiedle wprowadza się wanda, uliczny który nocą maluje ludziom po samochodach. Życie wtedy przestaje być już nudne i zaczyna być pełne barw. Każdy pragnie odkryć tego , kto zburzył ich spokój i postanowił zniszczyć ich osiedle pełne spokoju. Nie spodziewają się jak takie szukanie zmieni wiele w ich życiu. 

Książka naprawdę wciągająca , przyjemna i łatwa w odbiorze. Nie zaskoczyła mnie , ale też nie sprawiła , że nie chciałam sięgnąć po książkę gdy odłożyłam ją na półkę. Myślę , że jest to fajne opowiadanie na wakacje gdy chcemy przeczytać coś lekkiego. 

1 komentarz: