Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 17 sierpnia 2016

Pamiętnik z przyszłości - Cecelia Ahern

Tytuł : Pamiętnik z przyszłości 
Tytuł oryginalny : The Book of Tomorrow
Autor : Cecelia Ahern 
Wydawnictwo : Muza
Data wydania : 8 czerwca 2016
Liczba stron : 432
Egzemplarz : recenzencki 

" Tamara zawsze miała wszystko, czego zapragnęła. Urodzona w bogatej irlandzkiej rodzinie, wychowywała się w domu z prywatną plażą, szafą pełną markowych ubrań i własną luksusową łazienką. Gdy jej ojciec popełnia samobójstwo, życie Tamary i jej matki zmienia się na zawsze. Sprzedają wszystko, co mają, i przeprowadzają się na wieś. Pewnego dnia w wiosce pojawia się biblioteka objazdowa. Tamara znajduje w niej tajemniczą księgę oprawioną w skórę... "

Słyszałam wiele o tej autorce , czytałam wiele pozytywnych recenzji na temat innych książek. Ale nigdy nie miałam przyjemności sięgnąć po powieści tej Pani. Gdy zobaczyłam tą książkę od razu zapragnęłam ją przeczytać. Urzekł mnie tytuł jak i opis z tyłu. Co prawda nie pokładałam wielkich nadziei w tej książce po wiedziałam , że jest ona skierowana raczej bardziej w stronę młodzieży. A ona po prostu oczarowała mnie swoją treścią. 

Większość ludzi chodzi do księarni, nie bardzo wiedząc,co chcą kupić. Książki stoją na półkach i w jakiś magiczny sposób podpowiadają, że to właśnie je trzeba zabrać do domu. Odpowiednia osoba, dla właściwej książki. Tak jakby wiedziały, czyjego życia częścią powinny się stać, jak mogą je zmienić, nauczyć kogoś czegoś, wywołać uśmiech na twarzy we właściwym momencie.

Tamara Goodwin , szesnastoletnia dziewczyna która w jednej chwili ma wszystko , bogate życie , piękne samochody wszystko co zapragnie. A w chwili następnej traci wszystko co miała i najcenniejszą rzecz jej Ojciec popełnia samobójstwo. Dziewczyna razem z matką są zmuszone wyprowadzić się na wieś gdzie zaczynają pełne tajemnic życie. Dziewczyna nie do końca odnajduje się w nowej sytuacji. Poznaje wielu ludzi , a jej jedynym zajęciem jest czytanie książek. Gdy we wsi pojawia się biblioteka objazdowa , Tamara trafia na dziwną księgę zamkniętą na kłódkę. Gdy otwiera księgę okazuje się , że to pamiętnik ale nie byle jaki jej własny z którego dziewczyna dowiaduje się rzeczy które staną się dnia następnego. 

A jeśli, jeśli, jeśli... jeśli wiedzielibyśmy, jakie będzie nasze jutro, czy naprawilibyśmy je? Czy potrafilibyśmy to zrobić?

Naprawdę spodobała mi się ta książka , z jednej strony dziewczyna bardzo mnie denerwowała. Była rozpieszczona i chciała wszystko otrzymać bez wkładu własnego z czasem jednak jej zachowanie uległo zmianie i naprawdę zaczęłam jej współczuć. W książce pojawia się również tajemnica którą Tamara będzie starała się odkryć. Ale czy prawda będzie dobra a może okaże się , że życie dziewczyny jeszcze bardziej się zagmatwa. ? Na pewno nadrobię zaległości z innymi książkami tej autorki i zobaczymy czy wszystkie okażą się takie dobre. 


1 komentarz:

  1. Niedawno też przeczytałam tę książkę i moje odczucia były dość podobne. Jednak uważam, że to jedna z gorszych książek autorki. Fajny blog :) masz śliczne tło.

    Przy okazji zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń