Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 9 kwietnia 2016

Anara - Marcin Zajdler

Tytuł : Anara
Autor : Marcin Zajdler
Data wydania : 11 września 2015
Wydawnictwo : Psychoskok
Liczba stron : 422
Cena z okładki : 27,90 zł

" Książka przedstawia losy osiemnastoletniego Aleksa, który nie ma łatwego życia. Wychowywany przez przyjaciela rodziny – barmana, stara się zapomnieć o przeszłości. Nie znał swoich rodziców, a dziadek porzucił go w dzieciństwie zostawiając na pamiątek srebrny wisiorek, skrywający pewną tajemnicę. Chłopak cierpi nie tylko z powodu braku kontaktu z najbliższymi, ale również z powodu dręczących go sennych koszmarów i tajemniczych szeptów. To właśnie dzięki nim przypadkowo odkrywa przejście do innego świata. Po drugiej stronie głównemu bohaterowi przyjdzie się zmierzyć nie tylko ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony Ar-khanu – królestwa znajdującego się w rękach samego Boga, ale będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę z samym sobą i dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i czy w ogóle różni się czymś od swoich wrogów.
Piękna, zaskakująca i zapierająca dech w piersiach opowieść, zawierająca elementy grozy, spleciona epickim romansem dwóch młodych osób, co powoduje, iż każdy znajdzie w niej coś dla siebie. "


Jak pewnie zauważyliście kolejna książka fantasty na mojej półce. Ale to tylko za sprawą wydawnictwa Psychoskok który w ostatnim czasie wydał bardzo dużo dobrej fantastyki. 

W książce poznajemy Aleksa który wiedzie zwykłe , nic nie znaczące życie. Chłopiec niestety nie miał rodziny. Wszyscy go opuścili gdy miał niespełna osiem lat. To smutne ale niestety prawdziwe. Aleks nigdy nie mógł zrozumieć dlaczego ma w życiu pecha. Gdy chłopiec odnajdzie naszyjnik po dziadku w jego życiu wydarzy się wiele rzeczy o których wcześniej nie wiedział. Zmieni się one o 180 stopni. 

Książka naprawdę dobrze napisana. Na początku czytanie szło mi opornie ale wciągnęłam się w tą historię tak bardzo , że nie mogłam odłożyć jej na półkę. Co czuje po przeczytaniu ? Chętnie sięgnęła bym drugi raz po powieść i przeżyła wszystko jeszcze raz z Aleksem. 

Autor ma bardzo dobry styl pisania. Czyta się go lekko i przyjemnie. Za co ogromny plus. Na pewno polecam tą książkę wszystkim którzy lubią fantastykę gdyż jest to naprawdę fajna powieść i myślę , że spodoba się młodym jak i starszym odbiorcą. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Psychoskok


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz