Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 20 kwietnia 2016

Nowości wydawnicze #1 - Psychoskok

Na mojego bloga wprowadzam nową serię czyli Nowinki wydawnicze. Myślę , że wiele z was nie wie , że niedawno wyszły albo wyjdą naprawdę ciekawe książki. Dzisiaj na tapetę bierzemy wydawnictwo Psychoskok. 

1. Fałszywa Trójca część 1  Kres Wieczności. - Marcin Buczyński PREMIERA : 15 kwietnia 2016

Kapitan Matteo prowadzi oficjalne śledztwo w sprawie rzekomego uprowadzenia zwierzchnika sił zbrojnych Toghanium, Marszałka Kalasa. W jego trakcie odkryje, że Kalas jest zdrajcą, a uprowadzenie było mistyfikacją. Jednak nie ma na to dowodów, więc zostaje odsunięty od sprawy. Matteo jest jednak człowiekiem ambitnym i kochającym swój kraj, dlatego postanowi złapać Marszałka, aby dosięgła go sprawiedliwość. Dlatego, wspierany przez magów i wiernych żołnierzy, wyruszy na poszukiwania zdrajcy…
„Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności” jest świetnie zbudowaną i napisaną powieścią heroic fantasy ze wszystkimi elementami charakterystycznymi dla tego podgatunku. Są tu nienaturalne zjawiska, fantastyczne istoty i niecodzienne zdarzenia czy wyraźny podział bohaterów na dobrych i złych.
Jest to też powieść o fundamentalnych zasadach stojących u podstaw ludzkości i konsekwencjach wynikających ze sprzeniewierzenia się im. A co najważniejsze, jest to powieść o potrzebie pokoju i harmonii w świecie, umiejętności wzniesienia się ponad własne interesy po to, by dostrzec dobro globalne.
I to przesłanie staje się bardzo ważne w dzisiejszym świecie, który coraz częściej przypomina beczkę z prochem lub, odwołując się do „Fałszywej Trójcy”, Anson tuż przed inwazją sił Ojca Raxisa.

2. Wrota - Natsume Soseki PREMIERA : 20 kwietnia 2016

„Wrota” Natsume Sōseki Powieść jednego z najwybitniejszych pisarzy japońskich przełomu XIX i XX wieku.

Ten wybitny pisarz prezentuje nam wnikliwą analizę społeczeństwa japońskiego. Pokazuje przeciętnego, zapracowanego Japończyka, który dzień spędza w biurze, wieczory na rozmowach z żoną. Rutyna, nuda codziennego bytowania? Skądże znowu! Okazuje się bowiem, że ów przeciętny, mało atrakcyjny jak na bohatera, mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni skrywa pewną tajemnicę… Niespodziewanie dowiaduje się, że istnieje realne zagrożenie, że przeszłość znów go dopadnie.

Tymczasem „Wrota” wciągają, fascynują, pulsują pełną gamą barw ludzkich emocji i namiętności oraz… głęboko skrywanym sekretem życia mężczyzny.


Zdecydowanie to moje klimaty. Na pewno sięgnę po Fałszywą trójce gdyż wszystko co z fantastyką w tle jest u mnie mile widziane. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz