Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 8 kwietnia 2016

Sen Henny - Artur Wells

Tytuł : Sen Henny
Autor : Artur Wells
Data wydania : 15 lutego 2016
Wydawnictwo : Psychoskok
Liczba stron : 273
Cena z okładki : 32,85 zł

" Najstarszy z synów hrabiego Cison, Teocrasmus, wraz z dwoma braćmi opuszcza rodzinny dom i dołącza do grona elitarnych wojowników Henny, którzy skupiają się wokół Czarnego Zakonu. Przechodzi osobliwą przemianę i dzięki niej staje się nieśmiertelny, lecz zmiana ta wypala w nim wszelkie uczucia, przez co rycerze owego zakonu nazywani są często „zimnymi”. Pewnego dnia Teocrasmus spotyka na swej drodze wojowniczkę, która swoim gorącym uczuciem próbuje przebić się poprzez pozbawiony emocji pancerz Zimnego Rycerza. Wydarzenia, które mają później miejsce zmuszają młodego hrabiego do powrotu w rodzinne strony i zmuszają go do podjęcia decyzji o tym, czy przejąć władzę, czy wrócić do swojego codziennego życia i oddać Cison we władanie komuś innemu. W tym czasie również do Kapory, stolicy królestwa Kaprycji przybywa książę Elfów ciekawy świata ludzi. Tymczasem nad Henną zbierają się czarne chmury. Władcy poszczególnych krain zaczynają walczyć o wpływy na kontynencie. Mobilizują do tego wszystkie dostępne siły, nierzadko używając szantażu czy podstępu. Czy tym, którzy walczą o ład i porządek i od których zależeć będą losy świata, uda się pokonać stereotypy i przerwać sen Henny? "

Ostatnio u mnie dużo fantastyki się nazbierało. Jakoś nigdy nie przepadałam za takimi lekturami. Ale od jakiegoś czasu coraz częściej po nie sięgam. Nie mam na pewno swojej ulubionej książki z tej właśnie kategorii ale trzeba sobie powiedzieć szczerze , że jeszcze wiele pozycji książkowych przede mną.

Z fantastyką jest tak , że nie ma identycznego wątku ani fabuły jak to się zdarza w obyczajówkach. Każda książka fantastyczna jest na swój sposób ciekawa i warto ją przeczytać. Oczywiście są gorsze i lepsze książki , autorzy. Ale nie ma książek identycznych. Za co u mnie wielki plus !

Książka " Sen Henny " jest bardzo dobrze napisana. Co trzeba przyznać autorowi. Podoba mi się bardzo , że wszystko robi stopniowo. Że powoli wprowadza nas w swój świat i możemy się w niego zagłębiać nie czując presji. Nie narzuca nam wielu wątków tylko sugestywnie i do końca prowadzi nas przez swoje odległe krainy. 

W książce jest wiele ciekawych wątków którym myślę warto się przyjrzeć wnikliwie. Książkę rozpoczynamy legendą która idealnie wpasowuje się i nie burzy nam całkowicie konstrukcji książki. To również na wielki plus. 

Myślę , że książka zachęca do przeczytania. Nie jest ona popularna w blogosferze ale myślę , że i Panowie jak i Panie znajdą coś dla siebie i nie zawiodą się tą pozycją. Mam nadzieje , że ta książka stanie się bardziej popularna bo zdecydowanie na to zasługuje. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Psychoskok. 


3 komentarze: