Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 5 kwietnia 2016

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender - Lesley Walton

Tytuł :Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender
Tytuł oryginalny : The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender
Autor : Lesley Walton
Data wydania : 2 marca 2016
Wydawnictwo : Sine Qua Non
Liczba stron : 300
Cena z okładki : 34,90


" Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie... 

,,Leslye Walton napisała śmiało zakrojoną, niezwykłą historię rodzinną w najczystszym stylu realizmu magicznego. Tutaj duchy, widma, anioły i ptaki wydają się takimi samymi bohaterami jak zdumiewający, nietuzinkowi mieszkańcy XX-wiecznej Ameryki. Jeśli lubicie sagi rodzinne, w których miłość, smutek, niespełnienie i utracone szanse mieszają się z potężną dawką magii, niezwykłości oraz nadprzyrodzonych zdarzeń, ta książka na pewno jest dla Was!"


O książce " osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender " słyszałam wiele dobrego. Dużo moich znajomych recenzentek rozprawiało jaka ta książka jest dobra i warta uwagi. Recenzje tej książki były w całości pozytywne i każdy na potkany człowiek mówił że warto. Tak właśnie stało się , że i w moje łapki wpadła ta książka i zatraciłam się w niej bez pamięci. Nie wiem jak do końca mam określić tą książkę. Trochę fantastyki , trochę młodzieżówki w jednym. 

Na początku książka może wydawać się nudnawa. Gdyż poznajemy losy babki oraz matki Avy. A przecież my chcemy dowiedzieć się jak naj więcej o dziewczynce która miała skrzydła. Fabuła jest zawiła ale nie warto zrażać się już na samym początku gdyż później książka nas oczaruje swoją magią i fabułą. 

Tak na prawdę czytając tą książkę nie wiedziałam do końca czego mam się spodziewać. Wiele osób pisało , że to młodzieżówka. Druga cześć grupy mówiła , że to jednak powieść dojrzała z bardzo dobrym wątkiem magicznym. I właśnie w moim odczuciu tak jest. Nie jest to oczywiście książka napisana trudnym językiem. Autorka ma bardzo dobry styl pisania. Czyta się ją szybko i zrozumiale przez co czytelnik nie ma trudności ze zrozumieniem tego o czym jest ta książka. Łatwo doszukać się w tej powieści przesłania jakie ze sobą niesie. 

Jeśli lubicie czytać niebanalne historie z lekkim smaczkiem to jak najbardziej ta książka jest dla was idealna. Myślę , że to książka jak i dla młodszych ale i dla starszych czytelników . Każdy zrozumie ją na swój sposób i wyciągnie z niej coś innego nie spotykanego do tej pory. 

Za egzemplarz recenzencki dziękuje wydawnictwu Sine Qua Non. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz