Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 5 kwietnia 2016

Krew i stal - Jacek Łukawski

Tytuł : Krew i stal 
Autor : Jacek Łukawski
Seria : Kraina martwej ziemi
Tom : 1
Data wydania : 17 luty 2016
Wydawnictwo : SQN
Liczba stron : 384
Cena z okładki : 34,90

" Gdy krew bohaterów zrosi Martwą Ziemię, stal będzie musiała dosięgnąć zdrajców.
Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on – tajemniczy Arthorn – nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata. 

Krew i stal to mocny debiut Jacka Łukawskiego, w którym klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem. "

Książkę dostałam już jakiś czas temu. Długo zbierałam się do napisania recenzji , aż w końcu przyszła pora na tego gagatka. O Jacku Łukawskim nie słyszałam nigdy ale to pewnie dla tego , że Krem i stal to jego debiutancka powieść która rozpoczyna cykl Krainy martwej ziemi. 

Ostatnio w internecie dużo było słychać o tej książce , wiele osób ją zachwalało. I tutaj trzeba się zgodzić z opinią innych gdyż naprawdę warta książka aby się z nią zapoznać i przystanąć przy niej na dłuższą chwilkę.

W książce głównym motywem przewodnim jest wędrówka. Spotkamy się z tajemnicą , z grupą osób która idzie w niewiadomym celu do niewiadomego miejsca. Wypełnić misję.
W książce spotkamy się z oryginalnym językiem , pełno rzeczy na pewno was zaskoczy. Gdyż tajemnic w książce jest pełno. 

Książka jest naprawdę bardzo dopracowana. Autor przemyślał ją w każdym szczególe.Jeżyk tak jak już pisałam jest bardzo dobrze dopasowany. Tak samo styl pisania odpowiada epoce. Powieść ma w sobie lekkie nawiązanie do mitów i legend. Okładka przyciągnie każdego miłośnika fantastyki. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Sine Qua Non.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz