Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 9 kwietnia 2016

Wakacje z Au Pair - Lidia Błądek

Tytuł : Wakacje z Au Pair
Autor : Lidia Błądek
Data wydania : 5 marca 2016
Wydawnictwo : Psychoskok
Liczba stron : 125
Cena z okładki : 27,90 zł

" Ania właśnie zdała maturę. Chociaż pochodziła z dobrze usytuowanego materialnie domu , to jednak jak każdy młody człowiek marzyła , aby jak najszybciej samodzielnie zarobić własne pieniądze. Polska po wejściu do Unii Europejskiej realizuje wiele programów, a jednym z nich jest Au Pair.Ania wspólnie z koleżankami postanawia skorzystać z oferty biura pracy i wyjeżdża do Anglii , gdzie będzie pracować jako dama do towarzystwa pewnej, bogatej pani. Dużo podróżuje w jej towarzystwie, spotyka miłość swego życia , ale los nie zawsze sprzyja. W czasie podróży do Wenezueli , na lotnisku zostaje zatrzymana pod zarzutem przemytu narkotyków. "

Na wstępie trzeba powiedzieć , że po przeczytaniu książki pani Lidii Błądek nadal nie wiem jakie mam o niej zdanie. Nie jest to zła książka , ale na pewno nie jest również wybitnie i dobrze napisana. Autorka ma dziwny styl pisania. Jest on płytki i raczej dobrze sprawdził by się w broszurkach przewodnikowych czy encyklopediach niż w książce.

Co do plusów książki to na pewno jest fabuła. Niby temat znany ale mało osób o nim pisze. Mało osób wie , że coś takiego istnieje i jest coraz bardziej powszechnie praktykowane. Bohaterowie wywarli na mnie raczej pozytywne wrażenie. Nie ma tutaj szczeniackiej miłości. Co u mnie jak najbardziej na wielki plus. 

Sama książka jest naprawdę ciekawa tylko niestety nie do końca dobrze napisana. Autorka ma jeszcze wiele pracy przed sobą. Myślę , że wielu z was przypadnie do gustu. Ale jeśli jesteście bardziej wymagającym czytelnikiem to nie macie na co liczyć , gdyż książka na pewno nie będzie wam odpowiadać. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu Psychoskok

1 komentarz:

  1. Au pair zawsze kojarzyło mi się z wyjeżdżaniem za granicę, żeby pomagać w opiece nad dziećmi... Na razie sobie tę pozycję odpuszczam. Może spotkam się z twórczością autorki przy okazji jej kolejnych książek?

    Pozdrawiam
    ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot

    OdpowiedzUsuń