Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Amerykański sen - Michał Majewski

Tytuł : Amerykański sen 
Autor : Michał Majewski 
Wydawnictwo : Psychoskok
Data wydania :  26 kwietnia 2016
Liczba stron : 130 
Egzemplarz : recenzencki , ebook 

" Jeśli szukasz nietuzinkowej prozy miłosnej, dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie wybór miniatur, które w różnoraki sposób ukazują, czym jest kochanie i jaki wpływ na nie ma Przeznaczenie, jako siła determinująca ludzki los. Bowiem są tu utwory mówiące o miłości spełnionej, inne o takiej, której nie dane było zakończyć się happy endem, są też w końcu i takie, ukazujące, jak kochanie może stać się czymś wynaturzonym, dalekim od piękna tego uczucia. A w tle jest Los, który raz pobłogosławi, innym razem okaże się podłym graczem.

Autor zgrabnie balansuje od nastrojów ciepłych i sielankowych, po te mroczne i odarte z magii, jaka towarzyszy uczuciu. Jednakże za każdym razem natychmiast od pierwszych zdań wciąga w swój świat i trzyma w nim aż do ostatniego zdania, jako że utwory są tak skonstruowane, by nic nie było w nich oczywistego, by gdzieś istniał pierwiastek tajemnicy.

Proza dla miłośników głębokich, przemyślanych historii, wielopłaszczyznowych i niejednoznacznych. "

Okładka zdecydowanie przyciąga , tytuł zachęca. Ale niestety treść to nie jest do końca to czego oczekiwałam. Opowiadania są bez duszy , nie idzie się wczuć w treść i autor postawił wszystko na jedną szalę. 

Po przeczytaniu zbioru opowiadań czułam złość. Nie potrafiłam zrozumieć dlaczego autor mając dobry pomysł zepsuł tak te wszystkie historię. Na pewno nic więcej tego autora nie przeczytam , gdyż jak na razie jestem zła na to jak ten zbiór opowiadań został napisany. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz