Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 18 czerwca 2016

Doktor Sen - Stephen King

Tytuł : Doktor Sen 
Tytuł oryginalny : Dr.Sleep 
Autor : Stephen King 
Seria : Lśnienie 
Tom : 2
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka 
Data wydania : 24 września 2013
Liczba stron : 656
Egzemplarz :  recenzencki 


" Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”!

Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Możecie już poznać jego dalsze losy!


Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan.
Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników „Lśnienia” i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga. "

Pierwszą część serii przeczytałam dosłownie nie dawno , aby być świeżo po lekturze. Nie chciałam przegapić wątków ważnych dlatego gdy zobaczyłam że mam możliwość przeczytania Doktor Sen szybko kupiłam Lśnienie. Ale przecież nie o tym chciałam wam opowiedzieć. 

Doktor Sen opowiada historię w której główną rolę odgrywa Danny. Teraz jako dorosły mężczyzna. Danny od zawsze był inteligentnym chłopcem jednak dorosły Danny wpadł w nałóg alkoholowy. Jednak zdarza się coś co odmienia życie mężczyzny i staje się tytułowym Doktorem Sen. 

Książka nie miała w sobie tyle grozy co poprzednia część ale nie oczekiwałam tego od niej. Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem stylu autora i tego jak potrafi wszystko przelać na papier. 


Za możliwość przeczytania dziękuje księgarniom Matras
1 komentarz:

  1. Mam w planach tą serie, mam nadzieje ze w koncu sie uda

    OdpowiedzUsuń