Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 5 czerwca 2016

Chwila szczęścia - Federico Moccia

Tytuł : Chwila szczęścia
Tytuł oryginalny : Quell'attimo de felicita
Autor : Federico Moccia
Seria : Chwila szczęścia
Tom : 1
Wydawnictwo : Muza
Data wydania : 19 marca 2014
Liczba stron : 320

" Nicco jest młody, ironiczny, dowcipny i bystry. Ma tylko jeden problem: jego dziewczyna, Alessia, odeszła od niego, mówiąc na pożegnanie jedynie „Przykro mi”. Nicco nie może się z tym pogodzić: rok wspaniałego, radosnego i intensywnego związku przekreślony bez słowa wyjaśnienia. Na szczęście jest Gruby, dawny kumpel z liceum, trochę nieokrzesany, ale bardzo sympatyczny, pełen energii, który ciąga Nicca po imprezach, barach i kolacjach. Od roku jest zakochany w dwóch dziewczynach naraz, pracuje przez internet i sprzedaje pirackie płyty z muzyką i filmami. To człowiek, który odnajdzie się w każdej sytuacji. Nie ma żadnych skrupułów, by wykorzystywać okazje, które życie serwuje mu na srebrnym półmisku. Zupełnie inaczej niż Nicco, który wszędzie widzi problemy i ma do siebie żal za wiele zdarzeń z przeszłości, na przykład obwinia się o to, że za rzadko mówił ojcu, jak go kocha. Wymyśla sobie od kretynów za każdym razem, kiedy wspomina chwile, w których czuł, jak bardzo kocha Alessię, ale nie znajdował słów, by jej o tym powiedzieć. Pewnego wieczoru w Rzymie w jego poobijanym życiu pojawiają się dwie turystki z Polski. Gruby i Nicco nadskakują im, jak tylko Włosi potrafią. Gorące lato, Rzym, wszechobecne piękno i pragnienie, by spełniły się marzenia. Każdy z bohaterów otrzyma szansę na szczęście. Czy Nicco otworzy swoje serce przed cudzoziemką? Czy zabrać głos nowemu uczuciu? Czy będzie w stanie definitywnie rozliczyć się z przeszłością i cieszyć nowym rozdziałem swojego życia, nawet jeśli ten będzie trwać tylko chwilę? "


Pierwszy raz z tą książkę miałam styczność dwa lata temu tuż po jej premierze. Wtedy nie byłam nią do końca oczarowana , ale gdy wyszła druga cześć historii postanowiłam sobie odświeżyć historię Nicco i Anny. I to była najlepsza decyzja jaką mogłam zrobić. Książki przeczytałam błyskawicznie i jestem nimi oczarowana. 

Ania i Paulina , dziewczyny z Polski. Wybrały na miejsce swoich wakacji Włochy. Tam poznają dwóch włochów Nicco i Grubego. I tak właśnie zaczyna się historia miłości. Niestety Nicco nie do końca wie jakimi uczuciami darzy Anie a jakimi Alessie swoją byłą dziewczynę. Gdy Ania znika Nicco uświadamia sobie , że tylko ona jest dla niego ważna i zakochał się w niej na zabój. 

Książka warta przeczytania, dla każdego. Książka typowo młodzieżowa ale dla starszych odbiorców będzie to dajna odskocznia od pracy i obowiązków. Pan Federico Moccia zrobiła naprawdę fajną robotę pisząc to serię. 


2 komentarze:

  1. Chyba nie dla mnie są książki tego autora - czytanie Trzech metrów nad niebem było dla mnie prawdziwą masakrą, zdecydowanie bardziej podobała mi się wersja filmowa. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie znam innych książek niż chwila szczęścia i tylko ty :) Wiec nie wiem tak naprawdę jak on pisze ;d a co do wersji filmowej TMND musze powiedzieć , że również bardzo mi się podobała ;)

      Usuń