Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 29 czerwca 2016

Zapach Lawendy - Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington

Tytuł : Zapach Lawendy
Tytuł oryginalny : The Last Summer of Being Single. A Stormy Greek Marriage. The Millionaire's Marriage Revenge
Autor : Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington
Wydawnictwo : HarperCollins Polska
Data wydania : czerwiec 2016
Liczba stron : 416
Egzemplarz : recenzencki


" Lato na południu Francji. Zapach ziół i kwiatów odurza jak mocne wino. Słońce wyostrza kolory i zmysły. Tutaj niektórym udaje się zapomnieć o kłopotach, a inni chyba nie mogą bez nich żyć.

Nina Harrington - Gorące lato
Opromieniony słońcem stary dom, otoczony ogrodem, a w nim ich dwoje. Ella mieszka tu na stałe, Sebastien wpadł tylko na chwilę. Dla niej to bezpieczny azyl, dla niego powrót do bolesnych wspomnień. Oboje samotni, nagle odkryją radość płynącą z bliskości.

Lynne Graham - Miodowy miesiąc w Prowansji
Billie od dawna kocha swojego szefa. Gdy zostaje jego żoną, mogłoby się wydawać, że wreszcie będzie szczęśliwa. Jednak okazuje się, że czasami spełnienie marzeń nie daje satysfakcji, a nawet powoduje spore komplikacje. Już podczas miesiąca miodowego w Prowansji dochodzi do pierwszej poważnej kłótni między małżonkami.

Amanda Browning - Na południu Francji
Sofie kocha męża, ale gdy dostaje kompromitujące go zdjęcia, nie chce słuchać wyjaśnień. Skoro Lucas ją zdradził, wspólne życie nie ma sensu. Upokorzona znika bez słowa. Lucas odnajduje ją dopiero po sześciu latach. Chce wyrównać rachunki i na zawsze zamknąć ten rozdział. Proponuje Sofie wspólny wyjazd do malowniczo położonego zamku na południu Francji. "

Zaczęły się wakacje , a więc wyjazdy nad wodę i spędzanie dużo więcej czasu w plenerze. Odeszłam teraz od " ciężkich " książek na rzecz tych lekkich i miłych w czytaniu. Dlatego też możecie takich książek spodziewać się coraz więcej na moim blogu. 

W książce mamy trzy opowiadania które opowiadają zupełnie inne historię. Opowiadanie " Gorące lato " opowiada nam historię Elle która razem z synkiem mieszka i pracuje w willi swojej szefowej. Wszystko się zmienia gdy poznaje przystojnego i bardzo bogatego Sebastiana. 
W historii " Miodowy miesiąc w Prowansji " poznajemy zakochaną po uszy w swoim szefie Billie , gdy jej marzenia się spełniają wszystko zaczyna się komplikować. 
Ostatnie opowiadanie " Na południu Francji " opowiada o zdradzonej kobiecie , która postanawia zniknąć. Mąż Sofie odnajduje ją po wielu latach i chce aby kobieta wyjaśniła mu swoje zachowanie. 

Książkę czyta się szybko , nie wymaga dużo myślenia i myślę , że będzie idealna na wyjazdy gdy chcemy się zrelaksować i odpocząć. Czy książka była  jakaś wybitna. Nie oczywiście , że nie było to dzieło sztuki , ale myślę , że będzie to fajna odskocznia od ciężkich , mocnych tematów które większość z nas czyta. Książka jest dla starszych odbiorców ale myślę , że nastolatka również nie miała by problemu z odnalezieniem się w tych historiach. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu ! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz