Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 17 maja 2017

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów - Aneta Jadowska

Tytuł : Dziewczyna z Dzielnicy Cudów 
Autor : Aneta Jadowska 
Cykl : Cykl o Nikicie 
Tom : 1 
Wydawnictwo : Sin Qua Non
Data wydania : 14.09.2016
Liczba stron : 320
Egzemplarz : Własny 

" Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.
Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest? "

Z wielkim dystansem podchodziłam do książki „Dziewczyna z dzielnicy cudów . Chociaż o książce słyszałam bardzo wiele dobrego , to polski autor nigdy do mnie nie przemawia. Jednak cieszę się , że sięgnęłam po tę pozycję, gdyż się zakochałam.


Słabe istoty pozorują się na silniejsze. Tylko te silne mogą sobie pozwolić na udawanie słabości.

Bardzo podoba mi się świat, jaki stworzyła Aneta Jadowska. W książce poznajemy alternatywną rzeczywistość Warszawy inaczej Wars , Sawa oraz wspaniała Dzielnica Cudów, na której dzieją się rzeczy piękne a zarazem mroczne. Wspaniałe wykreowanie bohaterów , ich charaktery oraz poglądy. Wykreowanie głównych bohaterów to nie jest problem , ale napisanie pobocznych bohaterów tak, aby byli realne i charakterne to już naprawdę mistrzostwo.

Cała sztuka to nie pomylić fantazji z rzeczywistością i nie zgubić siebie... czy własnego wyobrażenia o sobie. Czasami trudno to rozróżnić.

To moje pierwsze spotkanie z autorką , ale nie ostatnie. Naprawdę spodobało ,mi się to jak piszę Aneta Jadowska. Nie sądziłam , że polska fantastyka naprawdę może mi się spodobać. Jeśli jeszcze nie znacie autorki ani jej twórczości to naprawdę polecam nadrobić zaległości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz