Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 3 maja 2017

Park Marconiego - Åke Edwardson

Tytuł : Park Marconiego 
Tytuł oryginalny : Marconi Park 
Autor : Ake Edwardson 
Cykl : Komisarz Erik Winter
Tom : 12
Wydawnictwo : Czarna Owca 
Data wydania : 15.03.2017
Liczba stron : 352
Egzemplarz : recenzencki 

" Erik Winter znajduje ciało zamordowanego mężczyzny. Trup ma plastikową torbę naciągniętą na głowę. Przy zwłokach leży oddarty kawałek kartonu, a na nim namalowana grubym pędzlem litera.Ofiar wciąż przybywa. Za każdym razem ciała opatrzone są kawałkiem kartonu z jedną literą. Winter usiłuje poskładać elementy układanki, aby odczytać słowo-przesłanie. Nie ustaje też w poszukiwaniu powiązań między zamordowanymi osobami. Czy zdoła dociec prawdy?
Åke Edwardson jeden z czołowych przedstawicieli szwedzkiej szkoły kryminału, powraca z nową, dwunastą już powieścią serii o komisarzu Winterze. "

Ostatnio pisałam wam o książce „Dom na końcu świata . Jak wiecie ,zakochałam się w stylu pisania autora dlatego dzisiaj ,opowiem wam o kolejnej jego książce.  Park Marconiego  to kolejna fenomenalna powieść , w której wątek kryminalny jest na najwyższym poziomie. 

Tym razem Erik Winter znowu ma nie łatwy orzech do zgryzienia. Dochodzi do morderstw na terenie Göteborgu. Ofiary zostają zamordowane niedaleko swojego domu , obnażone , związane. Obok nich morderca zostawia tackę po torcie z literą alfabetu. Komisarz musi razem ze swoimi ludźmi dowiedzieć się , kto i dlaczego morduje niewinne osoby , oraz dlaczego zostawia im talerzyki z literami.


Napisałam wam to ostatnio i napiszę teraz. Edwardson to naprawdę dobry pisarz kryminalny. Przy jego książce nie da się nudzić. Wątek kryminalny wciąga i nie puszcza. Autor daje nam wiele wątków , które zbliżają, nas do mordercy, jak i oddalają nas od niego. Do końca nie wiemy ,kto tak naprawdę zabił. Naprawdę polecam i już nie mogę ,doczekać się aż nadrobię zaległe książki autora.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz