Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 21 maja 2017

Pierworodna - Tosca Lee

Tytuł : Pierworodna 
Tytuł oryginalny : Firstborn 
Autor : Tosca Lee 
Cykl : Piętno Krwawej Hrabiny 
Tom : 2
Wydawnictwo : IUVI 
Data wydania : 26.04.2017
Liczba stron : 360
Egzemplarz : recenzencki 

" Nagle, w jednej chwili, powraca cała przeszłość Audry. Wymazane na jej własne życzenie wspomnienia zostały jej zwrócone. Wreszcie Audra wie, dlaczego to zrobiła – by uratować córeczkę.Teraz musi znaleźć swojego największego wroga, Historyka, i położyć kres trwającej od wieków wojnie między Potomkami a Dziedzicami – raz na zawsze. Ale najpierw musi uratować swojego męża Lukę, który jest więziony przez Dziedziców. Nie jest to proste, a sprawy komplikują się dodatkowo, ponieważ Audra działa poza prawem. Nie ułatwia zadania także fakt, że kobieta zmaga się z rosnącą potęga swej mocy i jej bolesnymi skutkami ubocznymi.
Kiedy podła zdrada krzyżuje jej plany, Audra nie wie, komu ufać. Z pomocą mnicha heretyka, sprawdzonych przyjaciół i hakera Błazna szuka sposobu, aby pokonać Dziedziców i uratować pozostałych Potomków. Ostateczna konfrontacja z zaskakującym i nieubłaganym obrotem spraw będzie śmiertelnie niebezpiecznym sprawdzianem mocy Audry.
Czy okaże się wystarczająco silna? "

O pierwszej części serii pisałam wam już jakiś czas temu na blogu. Dlatego, gdy zobaczyłam, że wydawnictwo IUVI wydaje,drugi tom wiedziałam, że będzie mój. Historię z " Potomkowie " pokochałam całym sercem i nie mogłam długo o niej zapomnieć. Dlatego nie będzie niczym zaskakującym fakt, że i książkę " Pierworodna " pokochałam bez reszty !

„Sześć tygodni temu przebudziłam się w chatce ukrytej w lasach na północy Maine, pozbawiona jakichkolwiek wspomnień z dwóch poprzednich lat; z wcześniejszych etapów życia również nie pozostało mi w pamięci nic konkretnego. Nie znałam swojej prawdziwej tożsamości, a imiona i twarze ludzi, których kochałam, zniknęły bezpowrotnie. Wszystko to odebrano mi na moje własne życzenie podczas zabiegu, któremu poddałam się, by chronić wielkiej wagi tajemnicę.
Bo w moim wypadku wiedza jest niebezpieczna. A pamięć – śmiercionośna.”

Aundra musi dokonać trudnych wyborów. Chociaż poddała się dobrowolnie usunięciu pamięci, wszystko wraca do niej i dziewczyna znowu musi stawić czoła swoim problemom. Dziewczyna wie, że musi stoczyć walkę, gdzie stawką będzie życie. Niestety nie walczy dla siebie, ale dla swojej rodziny i potomków. Nie jest to łatwe, ale wie, że tak musi być. Inaczej przypłaci to życiem swoim i swojej córki.


" Pierworodna " to naprawdę fantastyczna książka, z magiczną fabułą. Lekkie pióro autorki nadaje tej książce doskonały styl. Jest naładowana po brzegi akcją oraz dynamiką. Jestem zachwycona tę serią i cieszę się, że miałam możliwość poznać styl pisania. Gorąco polecam poznać serię, gdyż jest warta poznania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz