Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 23 maja 2017

Najpierw mnie pocałuj - Lottie Moggach

Tytuł : Najpierw mnie pocałuj 
Tytuł oryginalny : Kiss Me First 
Autor : Lottie Moggach 
Wydawnictwo : Rebis 
Data wydania : 28.02.2017
Liczba stron : 320
Egzemplarz : recenzencki 

" Bohaterka powieści, Leila, jest młoda i inteligentna, ale wyobcowana towarzysko – po śmierci matki traci jedyną bliską osobę i jej związki z rzeczywistością zawężają się dramatycznie, bo przestaje opuszczać swoje mieszkanie i wycofuje się do świata Internetu. I takim sposobem znajduje Czerwoną Pigułkę, portal filozoficzny, gdzie najważniejsze jest logiczne myślenie i gdzie nareszcie czuje się akceptowana i szanowana. Swoimi wypowiedziami na forum robi wrażenie na Adrianie, charyzmatycznym założycielu portalu, który zaprasza ją na spotkanie w realu i prosi o pomoc w osobliwym projekcie – Leila miałaby udawać w sieci Tess, kobietę, która zdecydowała się popełnić samobójstwo, ale nie chce tym wyrządzić krzywdy rodzinie i przyjaciołom, dlatego potrzebuje kogoś, kto wcielałby się w nią w mailach i na Facebooku, przekonując ich, że ona wciąż żyje. Zadanie nie jest łatwe: piękna, seksowna i nieszczęśliwa Tess, w odróżnieniu od Leili, miała dziesiątki przyjaciół i była pod każdym względem inna niż Leila…
Znakomita, wielopłaszczyznowa, podszyta ogromnymi emocjami książka - rasowy thriller psychologiczny i jednocześnie rzecz o tym, jak okłamujemy samych siebie i innych, z niskich i wysokich pobudek. "

Tytuł oraz okładka książki, dają nam do myślenia, że jest to książka z nutką erotyzmu. Nic bardziej mylnego, gdyż Najpierw mnie pocałuj „to na razie najlepsza książka tego roku, jaką przeczytałam. Nie sądziłam, że thriller psychologiczny może aż tak przypaść mi do gustu. Mam nadzieje, że autorka napiszę kolejną książkę, która będzie trzymać poziom albo wręcz będzie jeszcze lepsza od tej.


I ostatecznie dotarło do mnie, że w życiu liczy się tylko to, żeby znaleźć kogoś, z kim cię coś naprawdę łączy, kogoś, kto cię rozumie.

Leila to zamknięta w sobie kobieta, która w życiu zmaga się z wielkimi problemami. Po śmierci mamy stara się za wszelką cenę odizolować od świata. Jedynym zajęciem, jakim zajmuje, się kobieta jest świat w internecie. Tylko w ten sposób dowiaduje się, co dzieje się na świecie. Gdy pewnego dnia trafia na stronę „ Czerwona pigułka „ postanawia spróbować swoich sił w kontakcie z innymi ludźmi. Od razu zostaje wyłapana przez Adriana. Założyciela strony, który próbuje wciągnąć ją w swój mroczny plan. Chce, aby kobieta w internecie udała Tess. Kobietę, która w życiu jest jej przeciwieństwem. Adrian chce, aby Leila wcieliła się w nią, aby bliskie osoby Tess nie dowiedziały się, że kobieta postanowiła popełnić samobójstwo. Spryt oraz manipulacja Adriana nakłaniają Leile do włączenia się w ten plan. Jednak czy kobieta odnajdzie się w tej roli ?

-To niemożliwe. Wczoraj pisaliśmy do siebie maile.
- Nie pisałeś do niej - odparłam. - To nieprawda. To znaczy chcę powiedzieć, że pisałeś do niej, ale to nie ona czytała te maile. Ani też nie ona na nie odpowiadała. Ja to robiłam.

 Najpierw mnie pocałuj  to nie jest książka dla młodzieży. Opowiada o na o problemach, jakim jest niedowartościowanie, manipulacja w sieci, oraz samobójstwo. Z takimi problemami wiele z nas zmaga się w swoim normalnym życiu. Dlatego też ta książka jest taka dobra, gdyż porusza ciężkie, ale bliskie naszemu sercu tematy. 

Ważne jest nie osiągnięcie celu, tylko to, co napotyka się po drodze do niego.

 Najpierw mnie pocałuj  to naprawdę dobry thriller psychologiczny i niech was nie zwiedzie okładka. Trzyma poziom do ostatniej strony i nie sposób się uwolnić od tej lektury. Zdecydowanie moja najlepsza książka na rok 2017. Polecam każdemu, kto szuka czegoś mocnego i wciągającego.


Na pewno nie zamieszczę tego w sieci. Wiem, że to jest coś, co my, "młodzi ludzie", powinniśmy robić, do mnie to jednak nigdy nie przemawiało. Dobrowolne udzielanie informacji, o które nikt nie prosił, w oparciu o przekonanie, że inni mogą się interesować cudzym życiem(...).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz