Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 25 września 2016

Coś świętego - Sarah Dessen

Tytuł : Coś świętego 
Autor : Sarah Dessen 
Wydawnictwo : HarperCollins
Data wydania : 14 września 2016
Liczba stron : 383
Egzemplarz  : recenzencki 

" Sydney przez całe życie czuła się niewidzialna. Zawsze przyćmiewał ją starszy brat – obiekt dumy i uwielbienia rodziców. Pozostawiona sama sobie, szuka akceptacji u znajomych. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z rodziną Chathamów: z Laylą, która zawsze wybiera niewłaściwych chłopaków, utalentowaną Rosie, która z własnej winy przegrała wielką szansę, a także ich matką, która mimo ciężkiej choroby jest oparciem dla wszystkich.Ale to Mac, starszy brat Layli – spokojny, zrównoważony i opiekuńczy – sprawia, że Sydney rodzi się na nowo. Wreszcie czuje, że ktoś naprawdę ją dostrzega. "

Uwielbiam styl pisania autorki , dlatego podejrzewałam , że i tym razem powieść spełni moje oczekiwania. Każda przeczytana do tej książka tej autorki podobała mi się w mniejszym bądź większym stopniu. Dla mnie jest to tak zwany pewny autor po którego książki będę sięgać mimo tego czy są dobre czy też nie. Przy wyborze książki do recenzji nie musiałam się długo zastanawiać książka Sarah Dessen zwyciężyła. Nie zawiodłam się wręcz cieszy mnie fakt , że mogłam zapoznać się własnie z tą historią i przeżywać wzloty i upadki bohaterów. 

Książka opowiada historię Sidney , siedemnastoletniej dziewczyny która żyje w cieniu swojego brata. Dziewczyna jest zawsze spychana na drugi plan i nie ma prawa głosu. To jej brat mimo tragicznej przeszłości gdy wracając po pijaku potrącił młodego  chłopaka i skazał go na wózek , nadal jest w samym środku zainteresowania. Sidney postanawia przenieść się do innej szkoły gdzie poznaje przyjaciół , na których zawsze może liczyć. Jednak gdy zbliża się do Maca wszystko zaczyna się komplikować. Jednak przyjaźń i determinacja zwyciężają i życie nastolatki z czasem zmienia się o 180 stopni. 

Książkę przeczytałam w jeden wieczór co nie jest nowością przy twórczości tej autorki. Pani Sarah ma piękny , prosty styl pisania który po prostu pochłania nas bez reszty i zapominamy o wszystkim co nas otacza. W książkach tej autorki podoba mi się , że wątek miłosny nie zajmuje pierwsze planu w książce i nie psuje tym samym całego innego normalnego życia. Na pewno przeczytam wszystkie książki Pani Dessen. Mam nadzieje , że będzie pisać coraz lepsze powieści. 4 komentarze:

 1. Nie znam jeszcze książek tej autorki, jednak czasami lubię sięgać po książki, które możemy pochłonąć w jeden wieczór :) Może kiedyś skuszę się na tą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki. Podobała mi się, dlatego na swojej liście mam inne jej książki, które chciałabym przeczytać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam do nadrobienia jeszcze dwie pozycje i z niecierpliwością czekam na kolejne książki

   Usuń