Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 1 września 2016

Jedwabna opowieść - Kelli Estes

Tytuł : Jedwabna opowieść
Tytuł oryginalny : The Girl Who Wrote in Silk
Autor : Kelli Estes
Wydawnictwo : Kobiece
Data wydania : 15 czerwca 2016
Liczba stron : 432
Egzemplarz : recenzencki


" Najmniejsze przedmioty mogą w sobie kryć stulecia sekretów…
Inara Erickson przyjeżdża do położonej na wyspie posiadłości zmarłej ciotki. Znajduje tam misternie wyszyty kawałek materiału. W miarę jak kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety skrywane w historii zapisanej na tajemniczym rękawie, życie Inary w magiczny sposób zaczyna się splatać z historią Mei Lien – młodej chińskiej dziewczyny, która 100 lat temu zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Dzięki opowieści, którą Mei Lien wypisała w jedwabiu, Inara odkrywa tragiczną prawdę, która wstrząśnie całą jej rodziną do żywego – i zmusi bohaterkę do dokonania niemożliwego wyboru. 
Ten fenomenalny i przesiąknięty magicznym klimatem debiut Kelli Estes został zainspirowany prawdziwą historią. "

Inara postanawia zamieszkać w posiadłości swojej zmarłej ciotki, Gdy znajduje jedwabny kawałek materiału , zaczyna poznawać historię która zmieni całe jej życie. Jest to historia Mei Lien młodej Chińskiej dziewczyna która zginęła w nie wyjaśnionych okolicznościach . Irina zaczyna poznawać historię z tajemniczego materiału i jej życie zaczyna mieszać się z Mei Lien. Jak rozwiążę się ta historia , czy młoda kobieta odkryje co tak naprawdę stało się z młodą Mei Lien. Czy historia będzie tragiczna a może całkowicie zmieni życie Inary. 

Poza tym musisz być ostrożny w rozdzielaniu swoich uczuć. Zwierzęta umierają i jeśli oddasz im swoje serce, to...(...) To stracisz je razem z nimi.

Jedwabna opowieść to historia obok której nie można przejść obojętnie. Poruszyła mną i czytają płakałam jak małe dziecko. Historia jest pełna miłości , tajemniczości , poświęceniu. Pokazuje nam jak wiele cierpienia jesteśmy wstanie znieś aby poświęcić się dla innych ludzi. W książce są dwie historię ,ale tworzą jedną piękną całość co bardzo rzadko się zdarza. Książka niestety jest przepełniona smutkiem. Pokazuje jak niewiele można aby przeżyć życie kogoś innego na nowo. Polecam każdemu kto lubi się wzruszyć i popłakać przy lekturze. Gwarantuje wam że książka jak nigdy porwie wasze serce do granic możliwości. 

Dwa statki z uszkodzonym napędem, unoszone prądami życia, niezdolne, by odnaleźć drogę do portu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz