Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 14 września 2016

Dziedzictwo Orchana - Aline Ohanesian + KONKURS !

Tytuł oryginalny : Orhan's Inheritance
Autor : Aline Ohanesian
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 25 sierpnia 2016
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki 

" Kiedy genialny i ekscentryczny dziadek Orchana – Kemal, twórca potężnej dynastii zajmującej się wytwarzaniem tradycyjnych dywanów – zostaje znaleziony martwy, wnuk dziedziczy po nim działający dziesiątki lat prężny interes.
Otwarcie pełnego testamentu zrodzi jednak szereg pytań, które sprawią, że fundament całej rodziny zadrży w posadach. Okaże się, że rodzinny dom został zapisany obcej, starzejącej się kobiecie, przebywającej w ormiańskim domu starości w Los Angeles, o której nikt nigdy nie słyszał.

Trzymając w ręku stary szkicownik dziadka, Orchan wsiada do samolotu lecącego do Kalifornii, aby poznać tajemniczą staruszkę i za wszelką cenę nakłonić ją do odrzucenia testamentu.

Na miejscu poznaje nie tylko historię osiemdziesięciosiedmioletniej Sedy, ale przekonuje się, że jej ujawnienie zagraża dziedzictwu tureckiej rodziny Orchana.

Opowieść osadzona w realiach lat 90. XX wieku oraz u schyłku Imperium Osmańskiego jest historią o namiętnej miłości, niewypowiedzianej tragedii i tajemnicach, które mogą prześladować całe pokolenia.

Każdy wątek powieści, począwszy od odzyskania rodzinnego domu, przez tkanie dywanów, a nawet tak z pozoru małoznaczący szczegół jak zapach chusteczki podarowanej dziadkowi Orchana, ma nie tylko wymiar prywatny, ale tworzy tło wielkiego historycznego dramatu. "

Książka opowiada o młodym tureckim mężczyźnie imieniem Orchan. Akcja książki rozgrywa się w roku 1990. Tuż po śmierci dziadka Orchan ma przejąć cały spadek po dziadku. Niestety w testamencie widnieje imię kobiety zamieszkałej w Los Angeles. Młody mężczyzna wyrusza w podróż aby poznać tajemnice swojej rodziny. Ale nie jest to jedyna historia w tej książce. Nagle przenosimy się do roku 1915 gdzie poznajemy losy Lucine. Które pomogą nam w zrozumieniu całej historii 

Powieść jest naprawdę fantastycznie napisana. Wzrusza aż do łez. Na pewno nie jest to książka na jeden wieczór , gdyż nie można przeczytać jej szybko. Trzeba dobrze zagłębić się w fabułę i wczuć się w ten klimat. Uwielbiam styl autorki który trafia do naszego serca , zmuszając nas aby zatrzymać się na dłużej i pomyśleć. 

A teraz niespodzianka ! Mam i dla was jeden egzemplarz książki " Dziedzictwo Orchana " i z przyjemnością oddam go komuś w prezencie. 

Aby wasze zgłoszenie było ważne należy :
-  zaobserwować mój blog [ publicznie ] jeśli tego jeszcze nie robicie.
- udostępnić post konkursowy na jednej se swoich stron może to być  : instagram , facebook albo swój blog. [ podlinkuj mój blog ] 

Sponsorem konkursu jestem ja , wszystkie koszty pokrywam także ja.
konkurs będzie trwał od dzisiaj (15.09.2016) do 15.10.2016. 

ZGŁASZAĆ MOŻNA SIĘ POD TYM POSTEM , WYSTARCZY NAPISAĆ GDZIE ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA INFORMACJA O KONKURSIE ORAZ POD JAKIM NICKIEM OBSERWUJECIE MÓJ BLOG. 

Za książkę dziękuje księgarni TANIA KSIĄŻKA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz