Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 9 grudnia 2016

Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque - Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marta Orzeszyna

Tytuł : Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque
Autor : Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marta Orzeszyna
Wydawnictwo : Naukowe PWN
Data wydania : 17 października 2012
Liczba stron : 403 
Egzemplarz : recenzencki 

" Stolica Francji ma w sobie tajemnicę, szaleństwo i magię! Od wieków zachwyca, inspiruje i uwodzi. Przyciąga artystów, a w ślad za nimi ludzi z całego świata, którzy pragną przygody, miłości, spełnienia...
Opowieść o jednym z najbarwniejszych okresów w dziejach Paryża powszechnie kojarzonego z szaloną zabawą w Moulin Rouge i kankanem. Jednak belle époque to przede wszystkim lata ożywionej działalności artystycznej, naukowej i politycznej, właśnie wtedy Paryż nazywano stolicą świata.

Porywająca, ilustrowana fotografiami z epoki, podróż w czasie, pełna niezwykłych historii, barwnych postaci, burzliwych miłości, wybitnych dzieł sztuki i literatury pozwala poczuć duszę miasta świateł z przełomu wieków."

Książka opisuje najwspanialszy czas z życia Paryżan , jest przełom XIX i XX wieku wspaniałe belle epoque które jest uważane za najwspanialszy i najszczęśliwszy czas dla Paryżan. Niestety pierwsza wojna światowa pogrzebała ten piękny czas. 

Uwielbiam tą książkę za to jak jest napisana , jak została wydana i jak urzeka. Jej styl jest po prostu fantastyczny. Warto ją kupić dla samego wydania gdyż naprawdę jest piękne. Fabuła przenosi nas do wspaniałego " starego " Paryża. Pokazuje nam jak to się wszystko zaczęło i jak zakończyło. Naprawdę książka przenosi nas w czasie i otwiera naszą wyobraźnie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz