Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 5 grudnia 2016

Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie - Jeffrey Zaslow, Chesley Sullenberger

Tytuł : Sully. W poszukiwaniu tego , co naprawdę ma znaczenie.
Tytuł oryginalny : Highest Duty: My Search for What Really Matters.
Autor : Jeffrey Zaslow , Chesley Sullenberger 
Wydawnictwo : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak 
Data wydania : 23 listopad 2016
Liczba stron : 336
Egzemplarz : Recenzencki 

" Książka na podstawie której powstał film z Tomem Hanksem w roli tytułowego kapitana "Sully".
15 stycznia 2009 roku. W chwilę po starcie z nowojorskiego lotniska ważący 73 tony samolot Airbus A320 ze 155 osobami na pokładzie stracił moc w obu silnikach. Wydawało się, że maszyna musi runąć na miasto. Za sterami samolotu siedział jednak kapitan Chesley "Sully" Sullenberger, który podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na rzece Hudson.

Spokojna reakcja kapitana nie tylko pozwoliła uniknąć katastrofy, lecz także sprawiła, że stał się bohaterem i inspiracją dla ludzi na całym świecie. Jego wyczyn przeszedł do historii jako najbardziej spektakularne lądowanie w dziejach. Ta bestsellerowa książka odpowiada na pytanie, skąd biorą się ludzie, którzy są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i nigdy nie tracą zimnej krwi. To inspirująca opowieść bohatera, który nie jest superherosem, ale człowiekiem takim, jak każdy z nas.

Książka stała się podstawą filmu w reżyserii legendarnego Clinta Eastwooda – laureata Oscara i twórcy Snajpera. W roli głównej laureat Oscara Tom Hanks. "

Książka nie do końca wpadła w mój gust , ale nie była zła. Na pewno będę chciała zobaczyć film bo sam pomysł na fabułę jest dobry ale jakoś książka opornie mi szła i nie mogłam długo jej skończyć. Wiem, że miłośnicy filmu zaraz mnie zjedzą ale no cóż to tylko moja opinia i naprawdę polecam sięgnąć po książkę bo każdy ma inny gust co do książek. 

Książka opowiada historię kapitana Chesleya znanego jako " Sully " który podjął najlepszą za zarazem ryzykował wiele przez swój czyn. Po wystartowaniu samolotu z pasażerami , maszyna zaczyna spadać wydaje się , że to już koniec , śmierć wielu osób z samolotu jak i miejscowych. Nic mylnego nasz dzielny kapitan postanawia wylądować na rzece Hudson i to właśnie nazywamy " Cud na rzece Hudson ". Decyzja okazała się słuszna , nie było ofiar a sam Sully przeszedł do historii jako wielki bohater. 

Opis z tyłu książki zdradza nam naprawdę wszystko to co znajdziemy w książce także osoby które nie widziały filmu i kompletnie nie mają pojęcia o czym jest książka niech nie czytają opisu. Ja zabieram się za film który pewnie również wam zrecenzuje także czekajcie cierpliwie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz