Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 10 grudnia 2016

Shadow - Sylvain Reynard

Tytuł : Shadow 
Tytuł oryginalny : The Shadow 
Autor : Sylvain Reynard 
Cykl : The Florentine 
Tom : 2 
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 16 listopada 2016
Liczba stron : 400 
Egzemplarz : recenzencki 


" Mroczny cień padł na Florencję. Inspektor Batelli nie spocznie, zanim nie udowodni Raven udziału w kradzieży bezcennych dzieł sztuki z galerii Uffizi, ale to niejedyny problem, z którym musi sobie poradzić dziewczyna. Oto powrócił książę wampirów, grożąc straszliwą zemstą wszystkim, którzy wyrządzili jej krzywdę. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem: sprzysiąc się z siłami ciemności, czy odważnie stawić im czoło, odtrącając bezwzględnego, głodnego krwi adoratora? Cokolwiek postanowi, nie zdoła uwolnić się od burzliwej przeszłości, która i tak może okazać się zaledwie niewinnym wstępem do krwawej, mrocznej, pulsującej namiętnością przyszłości.Wciągająca, zachwycająca i niepokojąca kontynuacja powieści „Raven” Sylvaina Reynarda, autora światowych bestsellerów: „Piekło Gabriela”, Pokuta Gabriela” i „Ekstaza Gabriela”. "


Pierwszy tom serii jak wiecie podobał mi się ale nie zawładnął moim sercem jakoś bardzo. Cieszę się jednak , że postanowiłam sięgnąć po tom 2 bo ta część podobała mi się o wiele wiele bardziej. Dużo akcji i naprawdę wspaniała Florencja. 

Kłamiesz tak samo, jak się pieprzysz, sztucznie i z wysiłkiem. Nie mam czasu ani na jedno, ani na drugie.


Raven i William są razem. Dziewczyna zakochała się w księciu i postanawia zaryzykować wszystko w imię miłości. William z pozoru można powiedzieć , że nie może kochać. Jednak kobieta rozpala w nim coś czego sam nie umie określić. Wie , że za wszelką cenę chce ochronić ją przed złym światem. Jednak Księstwo jest zagrożone i książek musi skupić swoją uwagę na różnych rzeczach. Końcówka naprawdę zaskakuje i dowiadujemy się naprawdę wiele. 

Piekło jest wtedy, gdy znasz swoje przeznaczenie i wiesz, że nie ma nic, zupełnie nic, co mogłabyś zrobić, żeby je zmienić.


Mam nadzieje , że wydawnictwo postanowi szybko wydać kolejny tom , gdyż nie lubię za długo czekać na takie wspaniałe historię. Jestem ciekawa jak rozwiną się dalsze losy naszych bohaterów i co wyniknie z informacji o jakich dowiadujemy się na końcu opowieści. Myślę jednak , że miłość wygra wiele przeciwności losu. 


Sztuka to jedyne piękno, które nie umiera nigdy.


Naprawdę mogę z całego serca polecić tą serię i nie zrażajcie się , gdy tak jak mnie i wam nie spodoba się pierwszy tom. Gdyż drugi to po prostu miazga ! ;)
1 komentarz: