Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 14 grudnia 2016

Tylko ty mnie zrozumiesz - Samantha Young

Tytuł : Tylko ty mnie zrozumiesz 
Tytuł oryginalny : Out of the Shallows 
Autor : Samatha Young 
Cykl : Into the Deep 
Tom : 2
Wydawnictwo : Burda Książki 
Data wydania : 9 listopada 2016
Liczba stron : 300
Egzemplarz : recenzencki , nowość 

" Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?
Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo.

Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake'a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki.

Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nimi zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.

W jej sercu każdy sygnał od Jake'a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru...

Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.

Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.

Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake'a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była..."

Całkiem niedawno na moim blogu mogliście przeczytać recenzje pierwszego tomu serii, dzisiaj przychodzę do was z drugim tomem, który niezmiernie mnie zaskoczył i zyskał w moich oczach. Chociaż irytowała mnie główna bohaterka w niektórych momentach to i tak żal się z nimi pożegnać.

- A jeśli nie będę już taka jak kiedyś ? - wyszeptałam.
- Nie będziesz ,bo nie chodzi o powrót do tego, jaka byłaś kiedyś. Chodzi o zrobienie czegoś ,czegokolwiek i wytrzymanie. Udało ci się wytrzymać , chociaż bardzo się bałaś ,co z tego wyniknie. A teraz musisz iść naprzód i dorosnąć.

Na początku książki możemy się zdziwić. Pamiętamy, że Charley i Jake wrócili do siebie a tu nagle dowiadujemy się, że wszystko jest bardziej zakręcone niż mogłoby się wydawać. Charley musi podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Musi wybrać pomiędzy ukochanym a swoją rodziną. I chociaż wybór nie jest prosty okazuje się, że bohaterka została zmuszona przez los do podjęcia swojej decyzji. Z biegiem książki dowiadujemy się co kierowało naszą bohaterką i znowu zaczynamy ją lubić mimo, że na początku mocno nas irytowała.

Na początku jest beznadziejnie , ale potem robi się lepiej.


Myślę, że jest to dobre zakończenie serii i pokochałam bohaterów. Charley i Jake uwiedli mnie swoim charakterem i uporem, ale to nie znaczy, że pomijam tutaj innych bohaterów książki, bo oni również zasłużyli na swoje pięć minut. Chętnie poczytałabym o przygodach innych osób z tej książki. Cóż może autorka zlituje się nad nami i da nam jeszcze jakąś książkę połączoną z tą właśnie serią. Ogromnie wam ją polecam i mam nadzieje, że przeczytacie, bo naprawdę warto.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz