Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Sekretna zima Jaśminy - Adrianna Trzepiota

Tytuł : Sekretna zima Jaśminy 
Autor : Adrianna Trzepiota
Wydawnictwo : Kobiece 
Rok wydania : 2016
Liczba stron : 296 
Egzemplarz : recenzencki 


" Sekretna zima Jaśminy to przeniesiony na stronice powieści czar urokliwych, przykrytych zimowym puchem, mazurskich zakątków. Tytułowa Jaśmina to kobieta o podwójnej naturze. Obdarzona niezwykłą intuicją bohaterka od zawsze czuje, że mieszka w niej duch tajemniczej Wilczycy. Dzięki swoim umiejętnościom Jaśmina widzi i słyszy więcej niż zwykli ludzie, co pozwala jej podążać drogą dyktowaną przez serce.

Ta świąteczna opowieść zaczyna się w chwili, kiedy Jaśmina znajduje się na zakręcie życia, w którym nic nie układa się po jej myśli. Nie radzi sobie z mężem, własnymi emocjami i trudnymi konsekwencjami wyborów podjętych w przeszłości. Wkrótce wyrusza na spotkanie z charyzmatyczną szeptuchą do podlaskiej wsi, gdzie liczy na pomoc w rozwiązaniu swoich problemów.

Na miejscu zanurza się w magiczny świat ludowych rytuałów, które przynoszą jej ukojenie i nadzieję. Pewniejsza i bogatsza w pozazmysłowe doświadczenia wyrusza ku nieuniknionej konfrontacji z rzeczywistością. Aby odnaleźć spokój, którego tak bardzo pragnie, Jaśmina będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze śnieżycą, ale i demonami przeszłości. Na jej drodze niespodziewanie pojawi się tajemniczy leśniczy Bojan, który pod maską oziębłości skrywa przejmującą historię. Między dwojgiem zranionych ludzi narodzi się magiczna nić porozumienia.

Mimo zimowej zawieruchy coraz bardziej zagubiona Jaśmina rozpaczliwie usiłuje poukładać życie na nowo. Nadzieja przyjdzie do niej w Wigilijną Noc, kiedy pod mazurskim roziskrzonym niebem Jaśmina odnajduje wreszcie klucz do prawdy ukrytej w najgłębszych zakamarkach jej serca. "

Sięgając po tą książkę nie miałam pojęcia , że jest to drugi tom " Zwilczona ". Uważam jednak , że nie jest to żadna przeszkoda , gdyż na początku książki mamy wprowadzenie i już wiemy na czym stoimy.Dlatego też jeśli macie tą książkę pod ręką to nie czekajcie tylko bierzcie się za nią bo naprawdę warto. 


Nie zjadaj się od środka. Wymyśl sposób, dzięki, któremu będziesz ponad tym wszystkim. Wyobraź sobie, że jest wokół ciebie przezroczysta ochronna tarcza, która odbija każde jego słowo.


Jaśmina to żona, matka i wilk. Jest to kobieta wspaniała, która mimo przeciwności losu, stara się, aby jej życie było jak najlepsze i trwa przy mężu, który nie do końca docenia, jaki ma skarb. Jednak kobieta ma przeszłość, która do niej powraca. Kochanek psychopata chce z wszelką cenę, aby Jaśmina do niego wróciła i nie przebiera w środkach. Dlatego, też kobieta pakuje siebie i swoją córkę i razem opuszczają dom i wyjeżdżają. Schronienie otrzymują u szeptuchy, kobiety, która pomaga Jaśminie pozbyć się kochanka z życia.


Jak potoczą się losy kobiety ? Czy odnajdzie w końcu szczęście ?

Ze stadem wilków jest łatwiej. Kiedy zasłabniesz, to obronią, kiedy jesteś głodna, przyniosą pożywienie. Przyjmują hierarchię wartości, która przechodzi z pokolenia na pokolenie, nigdy nie zostawią ciebie samej.Pięknie napisana książka, która zabiera nas w zimowe mazury, czyli obrazek idealny. Mnie samej marzą się święta w spokojnym zaciszu właśnie na Mazurach. Ale nie tylko piękne opisy krajobrazów fascynują w tej powieści, a przede wszystkim to jak autorka intryguje nas podczas czytania jak opowiada nam życie Jaśminy i jak z kartki na kartkę dowiadujemy się coraz to więcej i zaczynamy rozumieć, dlaczego kobieta postąpiła tak, a nie inaczej.


1 komentarz: