Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 24 stycznia 2017

Outliersi - Kimberly McCreight

Tytuł : Outliersi
Tytuł : The outliers#1
Autor : Kimberly McCreight 
Wydawnictwo : Czarna Owca 
Data wydania : 11.01.2017
Liczba stron : 384
Egzemplarz : recenzencki 


" Wszystko zaczyna się od SMS-a: Wylie, błagam, pomóż mi.Wylie nie rozmawiała z Cassie od ich ostatniej kłótni ponad tydzień temu. Ale to nieistotne. Cassie ma problemy, więc Wylie postanawia uratować swoją najlepszą przyjaciółkę przed nią samą.
Ale tym razem jest inaczej. Zamiast powiedzieć Wylie, gdzie jest, Cassie wysyła tajemniczo brzmiące wskazówki. W dodatku nie prosi jej, żeby przyjechała sama, tylko wysyła do niej Jaspera. Wylie nie ufa chłopakowi, który sprowadził jej przyjaciółkę na złą drogę, ale nie ma wyboru – musi z nim jechać.
Odnalezienie Cassie bardzo szybko przeradza się z trudnego zadania w niebezpieczną misję. Im dalej jadą na północ, w głąb gęstych lasów Maine, tym silniej odzywa się w Wylie przeczucie, że coś jest bardzo nie tak. Czego Cassie im nie mówi? I czy odnalezienie jej nie będzie dopiero początkiem czegoś znacznie gorszego? "


To moje pierwsze spotkanie z autorką i powiem wam, że zdziwiła mnie i to pozytywnie. Na początku trzeba zauważyć, że styl Kimberly jest lekki, ale zarazem trzymający w napięciu. Nie można powiedzieć, że jest to książka, która zapadnie nam w pamięć i będziemy bali się wyjść z pokoju, gdy zrobi się ciemno, ale na pewno jest to książka poprawnie napisana, trochę schematyczna, ale naprawdę wciągająca.

Książka opowiada historię Wylie, która zmaga się z lękami. Po śmierci swojej mamy dziewczyna nie wychodzi z domu. Zaczyna uczyć się w domu i traci swoją najlepszą przyjaciółkę Cassie. Jednak gdy okazuje się, że dziewczyna zaginęła postanawia zacząć ją szukać. Wylie dostaje niepokojące SMS-y, a gdy na progu jej domu pojawia się chłopak Cassie , Jasper młoda nastolatka wie , że musi pomóc dziewczynie.


Książka jest skierowana do młodzieży i właśnie najwięcej zwolenników będzie miała w tym rejonie wiekowym. Jednak po dłuższym zapoznaniu się z tą pozycją stwierdzam , że polecę tę pozycję mojej mamie. Myślę , że również kupie sobie książkę po angielsku , gdyż wydaje mi się , że tłumaczenie niestety tutaj zawaliło.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz