Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 13 stycznia 2017

[PREMIEROWO]Kiedy będziemy deszczem - Dominika van Eijkelenborg

Tytuł : Kiedy będziemy deszczem 
Autor : Dominika van Eijkelenborg
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 13.01.2017
Liczba stron : 432
Egzemplarz : recenzencki 


" Pewnego październikowego dnia Inga de Graaf wychodzi z psem na spacer, z którego nigdy nie wraca. Zaniepokojony mąż zgłasza jej zaginięcie, nie wierząc, że kobieta mogłaby porzucić wszystko i po prostu przepaść bez wieści. Policja zaczyna akcję poszukiwawczą, która nie przynosi rezultatów. Dopiero mailowa korespondencja zaginionej odkryta w koszu jej laptopa naprowadza na wątły ślad. Okazuje się, że Inga kryła mroczną tajemnicę, którą podzieliła się z przyjaciółką ze studiów. 
Z pozoru poukładane życie Ingi, której niczego nie brakowało było jedynie fasadą, za którą kobieta skrywała samotność i rozczarowanie. Spotkanie młodego mężczyzny uruchomi lawinę strasznych zdarzeń, od których nie było żadnej ucieczki. "


Spodziewałam się, że autorka zaskoczy mnie czymś nowym i odkryje przede mną jakąś interesującą historię. Niestety domyśliłam się zakończenia już w połowie w książki. Za co autorka dostaje ode mnie małego minusa. Sam pomysł na fabułę ciekawy i na pewno interesujący.

Inga de Graaf to matka dwójki dzieci, żona holendra, który rozpoczyna swoją karierę. Niestety kobieta czuje się przytoczona codziennością i monotonią w swoim życiu. Dzieci, spacery, gotowanie, sprzątanie. Ten sam par i ta sama droga. Inga pragnie czegoś więcej i dlatego popada w depresję. Pewnego dnia wychodzi z psem na spacer i zapada się pod ziemię. Policja rozpoczyna poszukiwania, czy tajemnicza wymiana maili z przyjaciółką doprowadzi do rozwiązania zagadki ?

Książka „ Kiedy będziemy deszczem „ to na pewno nie jest zła książka, ale nie wiem, dlaczego jest ona podpisana, jaka Thriller dla mnie to dobra obyczajówka z małym wątkiem kryminalnym. Myślę, że warto przeczytać tę historię, ale nie nastawiajcie się na kryminał rodem z najlepszych. Styl autorki naprawdę ciekawy, dobitny i władczy, ale również lekki i na jeden do dwóch wieczorów. Powieść przewidywalna, ale na przerwanie kaca książkowego jak najbardziej sprawdzi się idealnie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz