Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 12 stycznia 2017

[PRZEDPREMIEROWA] U stóp bogini - Chitra Banerjee Divakaruni

Tytuł : U stóp bogini
Tytuł oryginalny : Before we visit the Goddess
Autor : Chitra Banerjee Divakaruni
Wydawnictwo : Kobiece
Data wydania : 13.01.2017
Liczba stron : 311
Egzemplarz : recenzencki

Egzotyczna saga przedstawiająca losy całego klanu Hindusek, które czerpią największą siłę z potęgi rodziny. Rodziny, która jest paradoksalnie zjednoczona i jednocześnie rozdarta próbami losu oraz bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości. Sabitri jest córką niezamożnego piekarza, mieszkającą w indyjskiej wsi, która skrycie pragnie kształcić się na uczelni wyższej. Ciężka sytuacja materialna sprawia, że jej dalsza edukacja jest niemal niemożliwa. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu Kolbata – wpływowa i bogata kobieta – bierze Sabitri w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Wkrótce okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, ponieważ jeden błąd młodej kobiety rujnuje jej ambitne plany. Wiele lat później demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniami udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Ziemia obiecana okazuje się zupełnie odmienna od jej wyobrażeń. Swoim zachowaniem Bela nieświadomie odciska piętno na własnej córce, która uczy się trudnej, acz niezapomnianej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności.
Książka „ U stóp bogini „ nie jest wcale wesołą i usłaną różami powieścią. Przy czytaniu tej powieści będą towarzyszyły nam różne emocje od miłości po przerażenie, niepokój. Nie jest to kryminał, tylko powieść z gatunku literatury współczesnej. Mimo tego nie jest to książka dla każdego i nie każdemu przypadnie do gustu.


Sabitri, bo tak ma na imię nasza główna bohaterka pragnie zostać nauczycielką. Chce wyrwać się ze szponów małej indyjskiej wioski i wyjechać na studia. Jednak kobieta nie ma pieniędzy, aby spełnić swoje marzenia i żyć lepiej. Na swojej drodze spotyka Lilamoji bogatą kobietę z dobrego domu, która postanawia opłacić dziewczynie studia i zapewnić jej dostatnie życie. Jednak wszystko ma swoją cenę a każdy ukryte intencje. Czy młoda Sabitri przetrwa i pokona demony przeszłości ? Czytajcie a na pewno się dowiecie.

O Autorce nigdy nie słyszałam, chociaż z tego, co widziałam to nie jest jej pierwsza książka. Styl, którym posługuje się kobieta jest mocny ale lekki. Książka wciąga od pierwszej strony i nie puszcza aż do samego końca. Dlatego warto usiąść do niej, gdy mamy dużo czasu i możemy pochłonąć ją w jedno dłuższe po południe. Przez tę historię się nie idzie a płynie. Oczywiście nie jest to książka dla każdego, ale starszy czytelnik bez problemu odnajdzie w tej powieści coś dla siebie. Ja swój egzemplarz dam mamie, bo wiem, że będzie to jej gatunek czytelniczy. Jak na razie lepsza z książek tego roku.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz