Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 10 stycznia 2015

Elton John. Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie

Tytuł : Elton John. Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie
Tytuł oryginalny : Love is the cure
Autor : John Elton
Data wydania : 22 październik 2014
Wydawnictwo : SQN
Liczba Stron : 256
Cena z okładki : 39,90

" Umierający chłopiec. Egocentryczna gwiazda. Piękna, osobista opowieść o przemianie i nadziei."Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem" - tak surowo, z perspektywy lat, ocenia samego siebie jeden z największych muzyków wszech czasów. W najtrudniejszym okresie swego życia poznał Ryana White'a. Zarażony w wyniku transfuzji krwi, wykluczony ze społeczeństwa chłopiec oraz uzależniony od narkotyków, alkoholu i przygodnego seksu gwiazdor: ich spotkanie zmieniło wszystko.
Kiedy choroba zabrała Ryana, a także Freddiego Mercury'ego i wielu innych przyjaciół Eltona Johna, ten bez reszty poświęcił się działalności dobroczynnej. Stał się inspiracją dla księżnej Diany, Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor i setek tysięcy innych osób, które tak jak on starały się pomagać chorym, biednym i odtrąconym.
Wzruszająca i inspirująca książka o życiu i umieraniu, uprzedzeniach i przełamywaniu barier, empatii i niechęci.
Bardzo osobista historia życia wspaniałego artysty i po prostu dobrego człowieka.
"Mój przyjaciel Elton poruszył nasze serca nie tylko poprzez swoją muzykę, ale także za sprawą niezliczonych ludzkich istnień, które udało się ocalić dzięki działalności jego fundacji. Ta wspaniała książka daję nadzieję". 

Nigdy nie byłam zwolenniczką Johna Eltona , ale też nie jestem jego przeciwniczką. Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości.

Temat książki jest dosyć ciężki , momentami smutny. Na pewno to nie będzie książka dla każdego.
Będzie mowa tutaj w dużej mierzę o chorobie AIDS. O fundacji właśnie na rzecz chorych ludzi. Książka jest o problemach naszych , naszych bliskich. Pokazuje jak trzeba mieć wiele empatii w sobie aby podołać wszystkiemu co życie stawia na naszej drodze. 

Nie będę oceniać tej książki , bo tej książki nie da się w żaden sposób ocenić , jeśli jesteś na siłach i chcesz się dowiedzieć wielu rzeczy to sięgnij po tą książkę i sprawdź czy podołasz z jej przeczytaniem.

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu.

2 komentarze:

  1. Bardzo cenię sobie twórczość Eltona Johna i z wielką przyjemnością poczytam coś na temat tego kontrowersyjnego człowieka

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiałam się już nad tą książką. Nie jestem jakąś wielką fanką Eltona Johna, ale przeczytanie tej książki na pewno by nie zaszkodziło.

    OdpowiedzUsuń