Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 16 stycznia 2015

Oddychając z trudem - Rebecca Donovan


Tytuł : Oddychając z trudem
Tytuł oryginalny : Barely Breathing
Autor : Rebecca Donovan
Seria : Oddechy
Tom : 2
Data wydania : 14 styczeń 2015
Wydawnictwo : Feeria Young
Liczba Stron : 544
Cena z okładki : 39,90

" Druga część bestsellerowej serii „Oddechy”.

Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem.

Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami… "

Pierwsza część książki poruszyła mnie do granic , nie sądziłam że jakaś książka może mi dać tak wiele do myślenia i pokazać jaki dramat mogą przechodzić tak naprawdę dzieci i to u najbliższej rodziny ?.

W drugiej część Odechów wydaje się , że tragedia zostaje zakończona , ciotka została skazana za swoje czyny i wszystko będzie układać się już dobrze. Emma chce jednak wyprowadzić się do swojej matki. Czy będzie to dobra decyzja ? Miłość a także przyjaźń zostają wystawione na próbę i to nie łatwą. 

Książka jest naprawdę dobra , miałam pewne obawy czy aby autorka sprosta wyzwaniu i pokaże nam coś ciekawego czy po naprawdę dobrym początku zacznie znowu mówić nam o tym samym. Kiedy zacznie czytać się książkę , nie ma przebacz , trzeba ją przeczytać. Nie ma siły aby ktoś nas od niej odciągnął , jednak mojemu synkowi się to udało ;)

Czekam z niecierpliwością na 3 tom i mam nadzieje że się nie zawiodę.Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu.

2 komentarze:

  1. Mam na razie w planach pierwszą część tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przeczytać! Tylko czekam, aż będę miała okazję :)
    http://be-here-now-and-forever.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń