Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 6 lutego 2019

Anka i piekło szczęścia - Nina Majewska-Brown

Tytuł: Anka i piekło szczęścia
Autor: Nina Majewska - Brown
Cykl: Anka
Tom: 3
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 16.01.2019
Liczba stron: 320
Egzemplarz: recenzencki

" Marzenie o wielkiej miłości stało się dla Anki drogą do emocjonalnego piekła. Nie dość, że zdradziła męża, to nowy ukochany okazał się groźnym stalkerem. Anka nigdy nie podejrzewałaby siebie, że dobrowolnie wpakuje się w takie kłopoty… Przecież właśnie teraz miała przeżywać najpiękniejszy czas swojego życia! Nowa miłość, nowe rozdanie, nowa ONA. Czy Ance uda się odzyskać życiową równowagę i stawi czoła kłopotom, w które się wplatała? Czy znajdzie siłę, aby wyznać prawdę rodzinie? A co najważniejsze czy pozbędzie się prześladowcy i spróbuje odbudować małżeństwo? "

" Anka i piekło szczęścia " to trzeci tom serii od Niny Majewskiej – Brown. Ja co prawda nie czytałam poprzednich tomów, jednak w niczym nie przeszkadzało mi to w zrozumieniu całej fabuły tej książki. Książka zaczyna się w takim momencie, że gdy czytamy, to mamy wrażenie, że jest to początek nowej serii albo jednotomowa książka. Dlatego, jeśli chcecie przeczytać tę książkę, to śmiało możecie bez znajomości pierwszych dwóch tomów, czyli: Anka. Inne oblicze szczęścia oraz Anka i diabeł stróż. Nina Majewska – Brown jest słynna również z innych książek. Jej druga seria również bardzo dobrze znana to: Wakacje, Zwyczajny dzień, Jak się nie zakochać ? oraz Nina. Autorka ma również pojedyncze książki Mąż na niby oraz fantastyczny thriller Grzech.

Anka wplątuje się w romans z Arturem. Mężczyzna, mimo że kobieta powiedziała mu, że nie chce go więcej widzieć, zaczyna ją nachodzić. Coraz częściej pojawia się pod jej miejscem pracy, wysyła kwiaty oraz zapraszam na randki. Gdy dziewczyna kategorycznie zrywa z nim wszystkie kontakty, Artur zaczyna ją szantażować. Zatrudnia się w jej pracy, zaprzyjaźnia się z jej mężem – Maciejem. Gdy Maciek przeprowadza Artura do domu na rodzinnego grilla, kobieta nie wytrzymuje i wszystko wyznaje mężowi. Maciej jest w szoku, postanawia ochłonąć i wyjechać z domu. Anka rozmawia również ze swoimi dziećmi, którym tłumaczy zaistniałą sytuację w domu. Czy kobieta raz na zawsze pozbędzie się Artura ze swojego życia ? Czy mąż wybaczy zdradę Ance ?

Kreacja bohaterów w książce okazała się genialna. Anka to romantyczka, która marzy o wielkiej miłości, gdy poznaje Artura wierzy, że odnalazła szczęście. Wplątuje się z mężczyzną w długotrwały romans. Artur wydaje się ciepłym, sympatycznym człowiekiem. Jednak to nie jest prawdziwe obliczę mężczyzny. Artur jest człowiekiem zimnym, wyrachowanym i agresywnym. Jest w stanie posunąć się nawet do gróźb wobec kobiety. W książce mamy również poruszony wątek syna Anki – Kamila. Razem ze swoją dziewczyną zostają rodzicami i na ich barki spada naprawdę duża odpowiedzialność. Czy Kamil oraz Aneta poradzą sobie z tym co przygotuje dla nich los ?

W książce mamy również opisany stalking. Możemy zobaczyć jak wygląda tego typu przemoc psychiczna. Autorka pokazuje, że taka przemoc może dosięgnąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Uświadamia nas jak możemy walczyć ze swoim oprawcą i pokazuje do czego taki człowiek naprawdę może być zdolny. Cieszę się, że autorka postanowiła poruszyć taki trudny, ale razem często spotykany problem.

" Anka i piekło szczęścia " zawsze twierdziła, że lubię Ninę, gdy piszę kryminały a jej obyczajówki do mnie nie trafiają. W przypadku tej książki muszę wam powiedzieć, że to naprawdę świetna obyczajowa książka. Dawno nie miałam styczności z tym gatunkiem, jednak teraz wiem, że chętnie nadrobię dwa poprzednie tomy tej serii. Nina porusza bardzo trudne tematy, jednak czyta się to jak wyznania naszej najlepszej przyjaciółki przy kawie. Ja na pewno nadrobię resztę jej książek z tej serii. A wy napiszcie mi, czy czytaliście coś tej autorki ? Znacie w ogóle Ninę Majewską – Brown ?

"Jak niewiele potrzeba, żeby samemu stworzyć sobie piekło, z którego już po chwili nie ma drogi wyjścia."39 komentarzy:

 1. oo,kolejna na moje czytelnicze whishlist :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Historia, którą tutaj opisujesz jest zupełnie odmienna od okładki, gdzie spodziewałabym się niezwykle ciepłej historii romantycznej <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze tej serii. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardxo chętnie te książkę przeczytam :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przypominam sobie, abym sięgnęła po którąś z książek tej autorki, a zatem obszar do nadrobienia, bo zapowiada się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już sam tytuł jest świetny, taki paradoks, bo przecież szczescie kojarzy się z niebem, nie piekłem. Już samo to zachęca do lektury, Twoja recenzja podsyca ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam autorki, ale jak tak ją chwalisz to pogoogluję i zobaczę co z jej dzieł mogłoby mnie zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka jest zupełnie myląca. Po niej spodziewałam się jakiej komedii romantycznej, być może obyczajówki, a tu taka niespodzianka! Ale to dobrze, bo książki o takiej fabułę też mnie pochłaniają. Dzięki Ci za nią bo właśnie szukam ciekawej książki dla siebie. Już wiem jaką kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zauważyłam to samo, co @Mama Tosiaczka – okładka jest niezwykle myląca. Zapowiada ona romans, a tak naprawdę bohaterka przeżywa tragedię, do której sama się przyczyniła swoją zdradą. Cóż... Nie znam twórczości tej autorki i gdybym miała to zmienić, na pewno nie zrobiłabym tego z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o tej serii :) brzmi bardzo sympatycznie. Lubię takie historie.

  OdpowiedzUsuń
 11. W ogóle nie słyszałam o tej książce. Jakoś nie ciągnie mnie do niej, więc raczej nie będę po nią sięgać.
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety nie słyszałam o tej autorce. Dobrze, że w książkach są poruszane takie tamaty jak stalking.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze nie poznałam żadnej książki tej Autorki, ale pewnie wiąże się to z tym, że pisze zupełnie nie w moich gatunkach ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Musi być naprawdę wciągająca fhetnie bym ją przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie moje klimaty, więc sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety.. kompletnie nie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie, to nie dla mnie i jeszcze 3'tom 😱 to kiedy nadrobię dwa poprzednie? 😞 za duzo książek za mało czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie słyszałam wcześniej o tej książce i nawet autorce. Być może kiedyś dam jej szanse .

  OdpowiedzUsuń
 19. To może być coś dla mnie. Motyw stalkera jest interesujący. Pewnie kiedyś przeczytam, mimo że okładka totalnie do tego nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 20. Niekiedy lubię przeczytać tego typu książki więc z chęcią zapisuje sobie tytuł

  OdpowiedzUsuń